ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Угорщина і далі наполягає на "гуманітарній кризі" на Закарпатті

Уряд Угорщини виділив для допомоги закарпатській національній меншині понад 650 млн форинтів (майже 2,5 млн доларів)
Depo.
14 квітня 2015 10:59
ФОТО: depo.ua
Угорщина і далі наполягає на "гуманітарній кризі" на Закарпатті
Угорщина і далі наполягає на "гуманітарній кризі" на Закарпатті

Про це 13 квітня у Будапешті повідомив Жолт Шемьєн, угорський віце-прем'єр-міністр, який відповідає за національну політику, пиш Закарпаття depo.ua, з посиланням на "Mukachevo.net"

Голова KMKSZ, народний депутат України Ласло Брензович подякував за підтримку і розповів, що "в Україні триває глибока економічна криза, ситуація дуже складна, національна валюта девальвується, ціни - в тому числі через здорожчання палива - значно зросли".

За його словами нині зарплата вчителя-початківця на Закарпатті відповідає еквіваленту приблизно 17.000 форинтів (1500 грн), а середній дохід не перевищує 30.000 форинтів (2600 грн). У той самий час пенсії складають близько 14000 форинтів (1200 грн).

Загалом на ці кошти мають намір допомогти понад 10 тисячам закарпатцям - в тому числі вчителям з угорськомовних шкіл, релігійним громадам тощо.

"Також уряд Угорщини знову звернувся до кожного обласного центру Угорщини із закликом взяти відповідальність за долю закарпатської угорської громади, аби надати їм допомогу з метою уникнення гуманітарної катастрофи", - про це минулого тижня заявив керуючий канцелярією прем'єр-міністра Янош Лазар.

До акції "гуманітарної допомоги Закарпаттю" підключилося чимало міст та областей з усієї Угорщини.

Нагадаємо, що Угорщина не вперше наголошує на нібито наближенні гуманітарної катастрофи на Закарпатті. Так, на пленарному засіданні Європейського парламенту 27 березня представниця угорських проросійських радикалів Христина Морваї у своєму виступі вкотре згадала Закарпаття та закарпатських угорців, наполягаючи, що "знедоленим угорцям треба надати фінансову підтримку".