Угорщина виділила для освіти на Закарпатті майже $ 5 млн

Відповідний указ опублікований у випуску Урядового угорського бюлетеню

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на Mukachevo.net.

Угорський уряд вирішив підтримати угорських викладачів на Закарпатті. Відповідний указ опублікований у випуску Урядового угорського бюлетеню (Magyar Kozlony) у четвер, 18 жовтня. Зокрема йдеться про те, що уряд Угорщини вирішив погодити додатково підтримати працівників освіти, які працюють у державних навчальних закладах Закарпаття, а також тих, хто допомагає здійснювати навчальний процес угорською мовою.

Відповідно до указу "Про забезпечення джерел ресурсів на підтримку охорони здоров'я, культурних та соціальних програм на Закарпатті" для цієї мети передбачена одноразова державна допомога у розмірі 1,4 млрд форинтів у 2019 році (майже $ 5 млн).

На території Закарпаття угорська сторона відтворила повноцінну систему освіти, в якій навчальний процес відбувається переважно угорською мовою. За різними джерелами, цю систему складають понад 90 (за іншими даними – 150) шкіл, Центр гунгарології на базі Ужгородського національного університету, а також приватний вищий навчальний заклад – Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці ІІ, що розташований в м. Берегово.

Із 2018-го Угорщина обіцяла збільшити виплати угорським вчителям Закарпаття на 80%. Йдеться про щорічні одноразові виплати, які здійснюються урядом сусідньої країни

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook