Угорщина видала десятки тисяч паспортів закарпатцям

Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголошує, що Угорщина видала десятки тисяч паспортів громадянам України, що проживають у Закарпатській області

 

Про це глава МЗС сказав на прес-конференції в Ужгороді, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "УНІАН".

Глава МЗС вкотре наголосив, що відповідно до 19 статті закону України про громадянство добровільне набуття іншого громадянства є підставою для втрати громадянства України. "Свідомі громадяни, якщо вони набувають, вони мають відмовитись від цього громадянства. В цьому випадку такого не відбулося. Ми знаємо, що паспортів дуже багато. Я не хочу свідомо спекулювати... але мова йде про десятки тисяч паспортів", - наголосив Клімкін.

Нагадаємо, міністр в Ужгороді заявив, що Україна не перегляне ухвалене освітнє законодавство і не відмовиться від намірів принести "більше України" на Закарпаття.

Нагадаємо, що в Ужгороді відбулось засідання Товариства угорської культури, куди для висвітлення та зйомок допустили тільки угорські ЗМІ

Нагадаємо також, що 19 вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке демонструє, як у консульстві Угорщини у Берегові видають громадянам України паспорти громадянина Угорщини.Новоспеченим "угорцям" дають келих шампанського, вони також вголос промовляють присягу щодо вірності Угорщині.

Після розгорівся дипломатичний скандал між Угорщиною та Україною.

4 жовтня Угорщина вирішила вислати українського консула у відповідь на аналогічний крок Києва.

5 жовтня стало відомо ім'я дипломата, якого видворять з Угорщини - це український дипломат Дмитро Керечанин.

9 жовтня до "чистилища" "Миротворця" потрапили понад 300 закарпатців з угорськими паспортами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття