UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У жінок, які п’ють більше кави, відсоток жиру в організмі менший, – вчені

Дві-три чашки кави в день забезпечують зменшення як підшкірного, так і вісцерального жиру у жінок — у порівнянні з тими, хто п’є каву рідше або не п’є зовсім

 

У жінок, які п’ють більше кави, відсоток…

Вчені з Університету Англія Раскін вивчили дані Національного обстеження здоров’я і харчування, організованого Центром з контролю за захворюваннями США, пише Depo.Закарпаття з посиланням на сikavosti.com.

Вони виявили стійкий взаємозв’язок між звичкою до регулярного вживання кави та накопиченням різних видів жиру в жіночому організмі. Стаття про це опублікована у виданні The Journal of Nutrition.

Автори з’ясували, що жінки у віці 20-44 років, які пили дві або три чашки кави в день, мали найнижчий рівень ожиріння — на 3,4% нижче, ніж у тих, хто не вживав кави зовсім. Для жінок віком 45-69 років, щоб домогтися найкращого результату — мінус 4,1%, — потрібно було випивати чотири або більше чашки. В цілому сумарно для всіх віків середній відсоток загального змісту жиру в організмі був на 2,8% нижче у жінок, які випивали дві або три чашки кави в день.

Зв’язок зберігався і при обліку різних додаткових факторів, таких як вміст кофеїну в каві, паління та наявність супутніх захворювань. Важливо, що, крім впливу на вміст підшкірного жиру, вживання кави виявилося пов’язано з кількістю вісцерального жиру — того, який оточує внутрішні органи і накопичується в черевній порожнині. Саме його надмірна кількість найбільш шкідлива для здоров’я.

Для чоловіків такий зв’язок теж простежувалась, але в меншій мірі. Значущі результати показала вікова група 20-44 років: для них звичка випивати дві-три чашки в день виявилася пов’язана зі зниженням загального жиру на 1,3%, а вісцерального — на 1,8%.

Щорічно у світі споживається близько семи мільйонів тонн кави. Обсяг, рівний приблизно чотирьох чашок в день, вважається безпечним, а дві порції, на думку більшості дослідників, можуть собі дозволити і вагітні. Попри численним свідченням про користь напою, вживати його безконтрольно у великих кількостях не варто: це може призвести до шкоди для здоров’я.

Доктор Лі Сміт, старший автор дослідження, пояснює результати роботи: "Наші дослідження показують, що в каві містяться біологічно активні сполуки, відмінні від кофеїну, які регулюють вагу і потенційно можуть бути використані як засіб проти ожиріння. Можливо, кава або її ефективні інгредієнти можуть бути включені в стратегію здорового харчування, щоб зменшити тягар хронічних захворювань, пов’язаних з епідемією ожиріння".

Автори відзначають, що необхідно враховувати обмеження роботи при обговоренні та подальшому використанні отриманих даних. Наглядовий характер дослідження не дозволяє однозначно встановити причинно-наслідковий зв’язок, а при розгляді можливості використання даних для дієтичних рекомендацій необхідно враховувати взаємний вплив кави і конкретних характеристик людини. Необхідні додаткові дослідження, які могли б валідизувати дані цієї роботи, розкрити механізми виявленого впливу, а також перевірити стійкість знайденого зв’язку для різних регіонів Землі

Нагадаємо, чому людина може прокидатися вже втомленою

Читайте також: Що не можна їсти на ніч: 10 найшкідливіших продуктів

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme