ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У закарпатському Берегові думають, що робити із "славою рускава аружія"

У Берегівській міській раді разом з представниками громади вирішували, що ж робити з пам'ятником, де окрім символів комуністичної доби розміщено надпис "Слава русскому оружию!"
Depo.
9 червня 2015 15:37
ФОТО: depo.ua
У закарпатському Берегові думають, що робити із "славою рускава аружія"
У закарпатському Берегові думають, що робити із "славою рускава аружія"

У Берегові символів комуністичного режиму практично не залишилося. Бронзовий пам'ятник "вождю пролетаріату" Володимиру Леніну було демонтовано у 1991 році з ініціативи місцевої організації РУХ, а центральна площа отримала назву угорського революціонера Лайоша Кошута, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на Beregovo.Today

Серп і молот зберігся хіба що на пам'ятнику воїнам радянської армії, що встановлений у парку Героїв у центрі міста.

Минулого тижня у актовій залі міськради відбулося перше засідання щодо вирішення цього питання. Було запрошено до обговорення істориків, представників освіти і культури, ветеранських організацій та громадських діячів.

За словами історика Ласла Зубанича, найкращим варіантом було б проведення наукової археологічної експертизи - аби врешті-решт остаточно з'ясувати чи мова йде саме про монумент, або про військове поховання. Адже існують різні гіпотези.

Але голова ради ветеранів Берегова Лідія Буєвич стверджує, що поховання воїнів у центрі міста насправді існує. Про це свідчать листи-похоронки, що надходили родичам загиблих солдат. Відповідно, загиблим воїнам слід віддати шану. А ось надписи на табличках можна змінити.

Однією з пропозицій було перенести всі прізвища похованих воїнів на єдину мармурову таблчику.

Серед інших пропозицій, було навіть створення абсолютно нового пам'ятника - Пам'ятника Героям, які воювали у різні часи за свою вітчизну.

Під час наради вирішили замовити наукову експертизу щодо поховання на площі Героїв (нині є можливість це зробити за допомоги сучасних засобів, без розкопок). Наступного разу залучать до обговорення більш широкі громадські кола. У тому числі представників духовенства - у випадку, якщо йтиметься все-таки про перепоховання останків загиблих воїнів.

У закарпатському Берегові думають, що робити із "славою русскава аружія" - фото 1

У закарпатському Берегові думають, що робити із "славою русскава аружія" - фото 2