UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Закарпатській ОДА знову заговорили про будівництво сміттєпереробного заводу в області

На території Закарпаття щорічно утворюється близько 300 тисяч тонн твердих побутових відходів, із яких майже 100% вивозяться на сміттєзвалища області

У Закарпатській ОДА знову заговорили про…

Про це повідомили у пресслужбі Закарпатської ОДА, пише Depo.Закарпаття.

Робочу зустріч провів заступник голови ОДА Віталій Цвігун із представниками румунської компанії SC ALPIN RECYCLING SRL, яка пропонує допомогу. Зокрема у виготовленні проектно-кошторисної документації для будівництва сміттєпереробного заводу на території Закарпатської області. Також обговорили питання поводження із відходами, транскордонні перевезення небезпечних відходів та їх утилізації/видалення.

Віталій Цвігун зазначив, що Закарпаття зацікавлене у будівництві сміттєпереробного заводу. Окрім того, до 15 вересня буде затверджений план про поводження з ТПВ до 2030 року.

Важливими умовами є:
-    будівництво заводу з переробки ТПВ із дотриманням усіх європейських екологічних норм;
-    кінцевий результат переробки: продукція, яку можна далі використовувати до прикладу в будівництві або ж вироблення додаткової енергії;
-    створення робочих місць;
-    проєкт із найменшим часом окупності".

Сторони домовилися протягом одного тижня провести переговори, створити робочу групу із представниками обох сторін. Далі працюватимуть над визначенням зони-району, територію якого має охопити проєкт. Це важливо для визначення потужностей сміттєпереробного заводу.

Від румунської сторони участь у обговоренні взяли: адміністратор румунської компанії  SC ALPIN RECYCLING SRL Маркулеску Андріан, представники компанії Маркулеску Марія, Маркулеску Марцел, Теміан Овідіу, Флорін Вулпе та представник румунської проєктної фірми Шімон Іван.

Довідка: На території Закарпаття щорічно утворюється близько 300 тисяч тонн твердих побутових відходів, із яких майже 100% вивозяться на сміттєзвалища області. Наявна структура з поводженням з ТПВ застаріла та виснажена. Більшість діючих місць видалення відходів вичерпали свої потужності, заповнені на 80-85%, а терміни експлуатації сміттєзвалищ Виноградова, Берегова, Сваляви та полігону ТПВ Ужгорода закінчився.

Нагадаємо, восени минулого року будувати на Закарпатті сміттєпереробний завод пропонували представники турецької компанії.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme