UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

До наших баранів: В ОДА вкотре говорили про пункт пропуску на кордоні з Румунією

Під час круглого столу обговорили питання відкриття міжнародного пункту попуску "Біла Церка – Сігету Мармацієй"

До наших баранів: В ОДА вкотре говорили…

Про це інформує Depo.Закарпаття з посиланням на пресслужбу Закарпатської ОДА.

Сьогодні, 9 жовтня, під головуванням керівника облдержадміністрації Ігоря Бондаренка відбулося засідання круглого столу за участі керівників департаментів, управлінь ОДА, митної та прикордонної служб, місцевих органів виконавчої влади України та Румунії, на якому обговорили питання відкриття міжнародного пункту попуску "Біла Церка – Сігету Мармацієй". Присутні також були Надзвичайний і Повноважний Послом Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану та консул Румунії в смт Солотвино Граціан Флорін Пирву.

Читайте по темі: В ОДА знову заговорили про ще один пункт пропуску на кордоні з Румунією

Зазначалося, що на українсько-румунській ділянці державного кордону на території Закарпатської області діють пункти пропуску Дякове – Халмеу для автомобільного та залізничного сполучення, і Солотвино – Сігету Мармацієй для автомобільного сполучення. Однак, наявний мостовий перехід через річку Тиса має суттєві обмеження, оскільки максимально допустима вантажопідйомність автомобілів становить 3,5 тон.

У 2013 році досягнуто спільні із префектурою повіту Марамуреш (Руміня) домовленості щодо будівництва залізобетонного мосту через ріку Тиса та відкриття нового міжнародного пункту пропуску на українсько-румунському кордні "Біла Церква – Сігету Мармацієй".

Читайте також: На Закарпатті за кошти ЄС реалізують кілька інфраструктурних проєктів

Тож, для реалізації цього проекту нині необхідно вирішити ряд важливих питань. Зокрема, погодити проект Угоди (у формі обміну нотами) між Урядом Румунії і Кабінетом Міністрів України про відкриття нового пункту пропуску для міжнародного сполучення через українсько-румунський державний кордон між населеними пунктами Біла Церква і Сігет Мармацієй. Також необхідно виготовити детальний план території та оформити право землекористування за Закарпатською митницею ДФС. Та розробити, узгодивши з румунською стороною, проект будівництва автомобільного пункту пропуску та сервісних зон.

"Відкриття нового пункту пропуску суттєво розвантажить два діючі переходи, дасть можливість об’єднати туристичні маршрути Карпатського регіону Польщі, Словаччини, України та Румунії, які з кожним роком стають все більш популярними,  та сприятиме торгівельно-економічним, культурним та туристичним зв’язкам України і Румунії, - наголосив голова ОДА Ігор Бондаренко.

Зі свого боку, посол пообіцяв сприяння в організації та узгоджені угоди з боку Румунії задля найшвидшого відкриття ще одного "вікна" на українсько-румунському кордоні.

Нагадаємо, що колишній голова ОДА Геннадій Москаль звертався до Києва із проханням посприяти у відкритті на державному кордоні України, що пролягає в межах Закарпатської області, десяти нових міжнародних пунктів пропуску, з яких чотири на українсько-румунському кордоні. 

Нагадаємо також, як Закарпаття зустрічає іноземців купами сміття на кордоні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook