ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У закарпатських лісах почалося полювання на ухилянтів із коньячного заводу

На Закарпатті мобілізацію саботують і лікарі, і сільські голови, і коньячний завод
Depo.
18 травня 2015 06:00
ФОТО: depo.ua
У закарпатських лісах почалося полювання на ухилянтів із коньячного заводу
У закарпатських лісах почалося полювання на ухилянтів із коньячного заводу


У Закарпатській області, як і по всій Україні, проводяться заходи п'ятої черги мобілізації людських та транспортних ресурсів. От тільки йти до армії, чи віддавати свою техніку для потреб військових квапляться далеко не всі закарпатці. Більше того, навіть майбутні строковики від повісток ховаються у лісах. А загалом, в області призвано до війська 2450 осіб, що складає лише 57% від плану.

Та все ж Указ Президента України "Про часткову мобілізацію" виконувати потрібно. Тому державні та правоохоронні органи, силові структури, громадські організації роблять все, щоб мобілізація в області таки не зірвалась.

Закарпатський обласний військовий комісаріат почав оприлюднювати списки установ, організацій, посадових осіб, які перешкоджають проведенню заходів п'ятої черги мобілізації людських та транспортних ресурсів на території Закарпатської області.

Так, лише у Виноградівському та Іршавському районі у перешкоджанні мобілізації звинуватили дванадцятьох сільських голів, головного лікаря районної лікарні та трьох керівників підприємств.

Знайшли порушників ще в Тячівському, Свалявському, Воловецькому та Берегівському районах. Про всіх керівників повідомлено у правоохоронні органи для вжиття рішення щодо притягнення їх до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Щодо Ужгорода, то тут до списку порушників потрапило одне із найбільший підприємств - Ужгородський коньячний завод. Як виробник відомого закарпатського коньяку заважає мобілізації, Закарпаття.depo.ua дізнатися не вдалося. Спочатку нам повідомили, що підприємство у відповідь на обвинувачення надіслало до обласного військкомату лист, в якому пояснили ситуацію. Та що конкретно в цьому листі - знає працівник військкомату, якого на робочому місці, як з'ясувалося, немає і найближчими днями не буде.

Так само не знайшлося кому прокоментувати звинувачення у саботажі мобілізації і в ПАТ "Закарпаття-АВТО". Чи то працівників для мобілізації не знайшлося, чи автомобілів і запчастин для армії пошкодували.

До слова, т.в.о. військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату Геннадій Долгошов повідомив, що в області створять Реєстр осіб, які ухиляються від мобілізації та призову на строкову військову службу, а також керівників підприємств, які своїми діями перешкоджають проведенню мобілізації. Ухилянтам заборонять виготовляти закордонні паспорти, перетинати державний кордон України, отримувати кредити в банках і введуть ряд інших обмежень.

У той же час, про такий Реєстр нічого не знає губернатор Закарпаття Василь Губаль. Більше того, вважає, що жодних законних підстав вести цей Реєстр немає.