У Ясінях урочисто відзначили 100-річчя Гуцульської Республіки (ФОТО)

У центрі селища на площі імені Героїв Гуцульської Республіки біля пам'ятника її президенту Степану Клочураку відбулося велелюдне Віче

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля.

У неділю, 13 січня, у смт Ясіня на Рахівщині відбулися урочисті заходи з нагоди 100-ї річниці утворення Гуцульської Республіки. У центрі селища на площі імені Героїв Гуцульської Республіки біля пам'ятника її президенту Степану Клочураку відбулося велелюдне Віче. Для участі у заході прибули керівники області, Рахівського району, представники гуцульських товариств із різних куточків України та сусідньої Румунії.

"Це була перша спроба гуцулів Закарпаття заявити, що по той бік Карпат також живуть українці, які готові до державного життя. Так, Гуцульська республіка проіснувала недовго, але вона переродила свідомість багатьох людей. Маленька новостворена держава закарпатських гуцулів у 1919 році першою із закарпатських земель проголосила принцип возз'єднання Закарпаття з Україною", – наголосив у своєму виступі голова Закарпатської ОДА.

У грудні минулого року постановою Верховної Ради 100-річчя Гуцульської Республіки та 80-річчя Карпатської України відзначатимуть на державному рівні.

Після офіційної частини центром селища рушила хода до місцевого стадіону, де відбувся щорічний фестиваль "Велика гуцульська коляда". Рахівщина, що славиться самобутніми традиціями Різдва, вражала гостей свята колоритом обрядів, колядок, образів. Вже сьомий рік поспіль Ясіня стало живою збіркою колядок – з Закарпаття, Прикарпаття, Галичини.

Нагадаємо, як в Ужгородському скансені демонстрували різдвяні традиції Закарпаття (ФОТО)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття