UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У соцмережі розповіли маловідомі факти про карпатську обсерваторію Піп Іван

Виявилося, що перша згадка про гору Піп Іван (Чорна гора) датуються ще десятим століттям

У соцмережі розповіли маловідомі факти п…

У соціальній мережі Facebook опублікували цікаві факти про найвисокогірнішу українську обсерваторію на межі Франківщини та Закарпаття, на горі Піп Іван. Про них розповіли на сторінці Туризм в Україні, пише Depo.Закарпаття.

Вперше Чорна Гора згадується в середині Х ст. арабським істориком, географом і мандрівником Аль Масуді в 30-томній праці "Мурудж аззахаб ва ма’адин ал-джавахир", що перекладається як "Промивальні золота і розсипи дорогоцінних каменів".

1935 рік. Ідея будівництва обсерваторії на горі Піп Іван належить генералу Речі Посполитої, інженеру Леону Бербецькому.

За два роки (1938 рік) на вершині зросла будівля у формі дзеркального відбитка латинської літери L. Як в тих часах писали, вона мала "монументальний" характер. Товщина стін, складених із вапнякових блоків, становила 1,5 м. Будівля складалася з 5 поверхів, 43 приміщень і 57 вікон .

Двосхилий дах був накритий мідною бляхою, котра, як золото, сяяла в сонячних променях і вражала гуцулів. А два поверхи зі східного боку і п'ять рівнів будівлі із західного надали споруді величного й неприступного вигляду фортеці. З південного боку обсерваторії розташувалася ротонда з астрографом.

Нагадаємо, рятувальники показали засніжений ранок на горі Піп Іван.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme