ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Закарпатті охорона прогледіла замінування газокомпресорної станції

Спецпризначенці серед робочого дня спокійно зайшли на територію станції та без будь-якого силового штурму поставили учбові міни під газогенератори
Depo.
21 квітня 2015 10:16
ФОТО: depo.ua
На Закарпатті охорона прогледіла замінування газокомпресорної станції
На Закарпатті охорона прогледіла замінування газокомпресорної станції

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук повідомив хустський активіст Роман Келемен, пише Закарпаття depo.ua.

"Повідомлення через ЗМІ про даний випадок не було, дехто всіляко старається сховати це... Охорона важливого інфраструктурного об'єкту виявилась нікудишньою. Радує звісно, що СБУ не дрімає і вирішило перевірити безпеку стратегічно важливого об'єкту і що, слава Богу, немає диверсантів.

Більше року тому я звертав увагу на неналежну охорону газокомпресорної станції «Хуст», тут навіть були комісії з Євросоюзу, було навіть розроблено цілу систему охорони. Безпеку, звісно, посилили: там, навіть, є три пояси охорони: внутрішня охорона, охорона «Укртрансгазу» та якась приватна структура, а раніше тут була охорона територіального батальйону Нацгвардії. Але якість безпеки виявилася нікудишньою", - констатує Р.Келемен.

Довідково. Протяжність усієї газотранспортної мережі області (разом із Хустським ЛВУМГ) становить більше 1240 км магістральних газопроводів високого тиску, більшість з яких прокладені через важкодоступні гірські масиви.

Чотири газокомпресорні станції - «Ужгород», «Росош», «Хуст», «Воловець» загальною потужністю майже 500 мегават, з тиском в газопроводах 75 атмосфер.

В Україні більше не існує такого місця, де б сходилися чотири транзитно-експортні газопроводи: «Долина-Ужгород-Держкордон-2», «Союз», «Уренгой-Помари-Ужгород» і газопровід «Прогрес». Адже саме тут експортується близько 80% усього експортного газу в Європу.