ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Лихі 90-ті": Чим смакувала дітвора на кордоні з чотирма євродержавами

На відміну від інших регіонів, смак закарпатського дитинства був цілком європейським
Depo.
31 січня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua
"Лихі 90-ті": Чим смакувала дітвора на кордоні з чотирма євродержавами
"Лихі 90-ті": Чим смакувала дітвора на кордоні з чотирма євродержавами

Всі ми родом з дитинства, але якщо ваше дитинство родом із Закарпаття і припало на "лихі" 1990-ті, то смак у нього такий собі "дефіцитно-європейський". Більшості українських дітей, може, й не випало скуштувати те, на чому виросла закарпатська малеча, пише Depo.Закарпаття.

У 1990-ті закарпатські діти росли без батьків. Принаймні більшість старших були якщо не на заробітках, то у певні дні мали "свої справи" у сусідній Угорщині, Словаках чи Польші. Діти дуже чекали рідних і знали, що батьки неодмінно повернуться з подарунками. 

Окрім модних "спортивок", джинсів, тетрісів, "Денді", ляльок "Барбі" та різних інших таких милих дитячій душі речей, було те, перед чим трепетало серденько кожного малюка - солодощі. 

Печиво "Disko" буле дуже популярним серед закарпатських дітей заробітчан та контрабандистів (контрабандою на той час промишляли якщо не всі, то майже всі). 

у - фото 1

У всі часи діти полюбляють жуйки. У 1990-ті закарпатська малеча смакувала популярними "Love is", "Turbo" та кольоровими круглими жуйками різних закордонних фірм. Головне, аби кольорів побільше. 

у - фото 2

Чеська шоколадка "Studentska" була і є надзвичайно популярною у всі часи. Правда, сьогодні різноманіття смаків значно більше, ніж колись. Закарпатська малеча дуже полюбляла ці шоколадки.

у - фото 3

Якщо комусь з малечі щастило виїхати за кордон, перевезши на собі, під курткою, декілька пачок сигарет, вони обов'язково привозили у подарунок бабці та дідику цукерки "Negro". Та й кашель закарпатським дітям у 1990-ті лікували не таблетками, а саме цими м'ятними цукерками.

у - фото 4

Дуже любили маленькі закарпатці гумові цукерки "Huribo". Кольорові ведмедики чудово смакували дітям. 

у - фото 5

І одним з улюблених смаколиків, який і до нині користується популярністю, є угорські глазуровані сирки "Turo rudi". Колись ці солодощі були делікатесом для маленьких краян.

Чим відрізнявся смак закарпатського дитинства у 90-ті - фото 6

Вже не говоримо, що закарпатці - одні з перших в Україні смакували "Pepsi", "Кіндерами", арахісовою пастою та іншими смакотами.