Майже 1300 українців були затримані та арештовані в Чехії у 2016 році

Впродовж 2016 року чеськими правоохоронними органами затримано та заарештовано 1278 громадян України, з них з позначкою "нелегал" – 1035 громадян

Depo.
21 березня 2017 11:12
ФОТО: depo.ua

Таку інформацію надали у Консульському відділенні Посольства України в Чеській Республіці для uaportal.cz, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Мукачево.net".

У 2016 році загинуло внаслідок нещасних випадків на виробництві та в побуті – 27 громадян України, з них – 4 мешкали та працювали в Чехії нелегально (їх вдалося репатріювати до України).

У січні–лютому 2017 року затримано 279 громадян України, з них з позначкою "нелегал" – 248 громадян. Загинуло внаслідок нещасних випадків на виробництві та в побуті – 8 громадян України, з них – 3 нелегали. Поранено – 2 особи.

Лише за офіційними даними кількість трудових мігрантів з України у Чехії становить більше 120 тисяч осіб. Утім тих, які перебувають в Чехії нелегально, порахувати практично неможливо. Найбільше українців-нелегалів проживає у Празі або у Центральній Чехії.

Найбільш поширеним порушенням візового режиму є перебування на території Чеської Республіки з простроченою візою та нелегальне працевлаштування.

В останньому випадку - це відсутність дійсної візи, або іншого документу, що дозволяє людині перебувати в Чехіїі та дозволу на роботу. Також особа вважається порушником якщо працює на інших умовах або на іншій посаді, ніж зазначено в дозволі на роботу. Або працює без укладення необхідних трудових, або цивільно-правових договорів.

Іноземця можуть депортувати з території Євросоюзу, якщо він нецільово використовує візу. Навіть коли отримує візу однієї країни, а їде в іншу. Вже не кажучи про працевлаштування без відповідної "робочої" візи.

Від того, наскільки серйозним є порушення, залежить ступінь покарання. Одним з "найпопулярніших" - це відмова у видачі наступної візи та "візовий карантин". У такому разі порушнику будуть відмовляти у візі не тільки в посольстві однієї країни ЄС, але і у всіх візових відділах країн-учасниць Шенгенської угоди. Візовий карантин у більшості випадків триває від 1 до 5 років. В залежності від ступеня тяжкості порушення, до візового карантину можуть додаватися штрафи, які коливається від 100 до 4 тисяч євро.

Читайте також: Чи втримає закарпатців в Україні відповідальність за подвійне громадянство

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття