UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Троє членів Мукачівської районної ТВК не відвідують засідання, ще двоє – не прийняли присягу

Станом на 16 жовтня двоє членів Мукачівської районної територіальної виборчої комісії не прийняли присягу та не з’являються на засідання комісії. Також засідання не відвідує і заступниця голови ТВК

Троє членів Мукачівської районної ТВК не…

Як інформує Громадянська мережа ОПОРА, троє членів Мукачівської районної територіальної виборчої комісії систематично не виконують своїх обов’язків, не з’являються на засідання, а двоє – досі не прийняли присягу, передає Depo.Закарпаття. Серед цих трьох членів – і заступниця голови ТВК від політсили Радикальна партія Олега Ляшка Тетяна Русин. Інші двоє членів ТВК, які не прийняли присягу, представляють політсили "Авангард народу" (Софія Кудря) та "Селянська партія України" (Андрій Милай).

Голова Мукачівської територіальної виборчої комісії Сергій Кепенич пояснив, що члени комісії звернулися до ЦВК із проханням припинити повноваження тих членів ТВК, які не виконують свою роботу.

"Двоє із цих людей, які не з’являються, не прийняли присягу. Заступниця – прийняла, але також не приходить на засідання. Ми зверталися до політичних партій, які делегували цих членів комісії, у телефонному режимі. Вони казали, що нікого не можуть знайти і нічим не можуть допомогти. Ми звернулися до ЦВК і хочемо, аби повноваження цих членів припинили. Поки ми відповіді від ЦВК ще не отримали", – пояснив Сергій Кепенач.

Представниця ОПОРИ зателефонувала за номером, який вказаний на сайті "Селянської партії України", там представник політсили Юрій, який не забажав назвати своє прізвище, пояснив, що у випадках, коли до них зверталися із проханням замінити членів ТВК, які не виконують свої обов’язки, вони це робили.

"Коли таке трапляється, то хтось з комісії – чи голова чи секретар, звертаються до нас або до ЦВК. Після цього ми робимо заміни. Так як ніхто не звертався. Розумієте, країна велика, за всіма встежити неможливо. Тобто, до нас ніхто не звертався, що немає там людини. Людям, які зверталися, ми робили заміни. І вже інші члени починали працювати. Були випадки, коли людина чи кудись від’їхала, чи просто відмовлялася, чи змінила телефон, комісії до нас зверталися, ми зв’язувалися з тими людьми, а якщо не могли зв’язатися, то робили заміни. А тут вже стільки часу минуло, а тільки зараз кажуть, що людина не з’явилася. Це якось підозріло просто", – зазначив представник партії Юрій.

Представник політичної сили Радикальна партія Олега Ляшка на Закарпатті Володимир Шубець повідомив, що про ситуацію, яка склалася у Мукачівській районній ТВК із заступницею голови комісії, яка делегована їхньою політсилою, знає.

"Я знаю про цю ситуацію. Людина відмовилася працювати. Ми не приймаємо участь у виборах, нам це не цікаво. Замінювати цю людину не плануємо", – зазначив Володимир Шубець.

Відмова від складення присяги означає відмову особи бути членом комісії. Згідно з пунктом 2 частини 4 цієї ж статті Член виборчої комісії зобов'язаний брати участь у засіданнях виборчої комісії.

Нагадаємо, суд поновив кандидата до Закарпатської облради від "Слуг", реєстрацію якого скасувала ТВК.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"