ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ТОП-7 фактів про лоскіт, про які ви й уявлення не мали

У яких місцях люди більш всього чутливі до лоскоту і чи можна залоскотати людину до смерті?
Depo.
19 січня 2016 08:26
ФОТО: depo.ua
ТОП-7 фактів про лоскіт, про які ви й уявлення не мали
ТОП-7 фактів про лоскіт, про які ви й уявлення не мали

Ось відповіді на ці та інші питання, що стосуються лоскоту, пише Depo.Закарпаття з посиланням на cikavo-znaty.

1. Лоскіт допомагає нам зближуватися. Лоскіт може не лише викликати сміх, але і допомагає нам будувати стосунки. Ще в 19 столітті Чарльз Дарвін помітив, що лоскіт є механізмом соціального зближення. Він служить одній з перших форм спілкування між матір'ю і дитям. Також він допомагає налагоджувати зв'язки між друзями і вважається психологами частиною п'ятою, найвищою мірою соціальної гри, що включає близькість і когнітивну взаємодію.

2. Ми не можемо самі себе полоскотати. Якщо дотик іншої людини може привести до лоскоту, чому ми не можемо самі себе полоскотати? Учені передбачають, що наш мозочок може відрізнити несподіваний дотик від очікуваних відчуттів, і це пригнічує реакцію лоскоту. Коли ми намагаємося себе полоскотати, мозок передбачає це і готується до лоскоту. Можливо, різна реакція на очікуване і несподіване з'явилася у людини, щоб краще захищатися від ворогів.

3. Лоскіт є системою сповіщення нашого тіла. Також як свербіння, лоскіт може нас захищати, направляючи нашу увагу на зовнішні подразники, такі як хижаки або паразити. Такий тип лоскоту, званий кнімесис – легкий лоскіт, рідко викликає сміх і властивий людям і тваринам. Учені з'ясували, що ті відчуття, які ми відчуваємо, коли нас лоскочуть, заставляють нас панікувати, і є природним захисним механізмом перед повзучими комахами, такими як павуки і жуки.

4.Чим старші ми, тим ми менш чутливі до лоскоту. Чи є лоскіт дитячою грою? Доля правди в цьому є, оскільки люди молодші 40 років в 10 разів частіше піддаються лоскоту, ніж ті, кому за 40. І це не тому, що дорослим не подобається лоскіт, просто з віком спостерігається поступове зниження тактильної чутливості.

5. Лоскіт можна зупинити. Як це зробити? Покладіть вашу руку на руку людини, що лоскоче вас. До цього прийому часто удаються лікарі. Коли лікар хоче оглянути живіт пацієнта він може попросити покласти його руку на свою. Таким чином, ви як би проробляєте ті ж дії, що і лікар, що заставляє наш мозок думати, що ви лоскочите самі себе. Проблема полягає лише в тому, щоб схопити руку того, що лоскоче.

6. Лоскіт допомагає схуднути. Якщо лоскіт викликає у вас сильний сміх, то це приводить до спалювання калорій. Учені з'ясували, що 10-15 хвилин сміху спалює додаткові 10-40 калорій в день, що може означати втрату ваги в декілька кілограмів за рік. Кінцево це не те ж саме, що ходити в тренажерний зал, але якщо ви вирішили схуднути, кожна калорія має значення.

7. Чому ми сміємося, коли нас лоскочуть? Це є головним нерозгаданим питанням, що стосується лоскоту. Сміх зазвичай асоціюється з гумором і задоволенням. Але при лоскоті він виникає безконтрольно, будучи не пов'язаним з жартом або смішним випадком. Інколи процес лоскоту навіть може бути неприємним і хворобливим. Так чому ж ми сміємося?

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття