Андрія Первозванного: Які заклинання й угадування майбутнього відбуваються в одне із найтаємничніших свят

Цілителі та знахарі вважали день Андрія своїм святом. Тому, вони 13 грудня проводили різні магічні і лікувальні обряди, і клієнтів в цей день у них було більш ніж достатньо

Андрія Первозванного: Які заклинання й у…

У церкві 13 грудня вшановується пам'ять Андрія Первозванного, який належить до числа 12 апостолів Ісуса Христа і також відомий як брат апостола Петра. У переказі сказано, що Андрій народився в місті Віфсаїда недалеко від Галлілейского озера і разом з Петром займався рибальським промислом. Саме Андрій став першою людиною, кого Ісус закликав у учні.

Існує безліч ритуалів, які виконували на Андрія. 13 грудня підходили до колодязя і слухали воду. Якщо вона тиха, значить, зима теплою буде, і навпаки. Часто отриманий результат звіряли з тим же ворожінням, проведеним на Юріїв день. "Галасливу" воду, яка хлюпала і "шептала", зазвичай брали в будинок і зливали у спеціальні ємності, щоб її "заспокоїти".

Цілителі та знахарі вважали день Андрія своїм святом. Тому, вони 13 грудня проводили різні магічні і лікувальні обряди, і клієнтів в цей день у них було більш ніж достатньо. У деяких регіонах була поширена традиція приносити магам і цілителям різні подарунки, щоб задобрити їх, оскільки такі люди, як вірили раніше, здатні навести порчу.

Обряди і традиції 13 грудня

Хоча Андрій - християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають ще язичницьких часів. З усіх свят день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калитою та інші ворожіння.

Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам дізнатися свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя. Ворожити слід у ніч перед святом.

Дівчата часто ворожили 13 грудня і вивчали прикмети. Необхідно було поститися напередодні і нікому не говорити про намір дізнатися свою долю. За вечірньою трапезою дівчина відламувала шматок від свого хліба і клала його під подушку перед сном - повинен з'явитися суджений.

Ще одне ворожіння на судженого 13 грудня полягало в тому, що дівчина ставила під ліжко посудину з водою, а під подушку клала невелику кількість куті, дзеркало, ніж, чоловічу шапку або тріску від паркану вподобаного хлопця. Вважалося, що так можна викликати віщі сни. Можна було вийти на перехрестя ввечері, щоб прочитати спеціальні замовляння.

Зривали гілку з яблуні і ставили її в ємність з водою. Якщо на Різдво ця гілка ставала зеленою - значить, дівчина цього року заміж вийде.

Народні прикмети на 13 грудня

Ясний і морозний день віщує добрий урожай

Якщо сніг на Андрія випав і не тане - значить, лежати сніг буде аж до початку квітня

Якщо людина народилася 13 грудня, то в якості талісмана їй рекомендується носити лазурит і карнеол

Вогонь у печі 13 грудня горить червоним полум'ям - будуть морози. Білий вогонь, відповідно, віщує відлигу

Якщо сніг у цей день ляже, то він затримається ще на 100 днів

Вугілля крутиться на каганці - будуть морози

Холодно і ясно 13 грудня - буде хороший урожай наступного року

Кішка вилизує хвіст, лапи і тіло - чекай ясного морозного дня

Швидкі та низькі хмари - прикмети до того, що скоро буде холоднеча.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"