Своя сорочка ближче до тіла: як на Закарпатті відроджують давнє ремесло

В Ужгороді відкрили студію, де навчатимуть основам автентичного вишивального мистецтва області

Своя сорочка ближче до тіла: як на Закар…

Краще одягнути сорочку, яку ти вишив своїми руками, яка несе добру енергетику, вважають ініціатори створення студії, пише Depo.Закарпаття. На основі фондової колекції обласного музею народної архітектури і побуту, яка налічує понад шість тисяч елементів одягу та одягової вишивки, ініціюють рух по відродженню народних вишивальних традицій.

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 1

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 2

Вишивка уже стала певним брендом. Популярним і, певною мірою, "попсовим". Ті сорочки, які купують закарпатці, дублюються і у Києві, і у Дніпропетровську, тому що усі виробляються на Львівщині, - кажуть фахівці. А от автентична закарпатська – унікальна та рідкісна.

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 3

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 4

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 5

Вишивку у музеї дуже цінують і популяризують, зберігають для майбутніх поколінь ці, без перебільшення, скарби народної культури. Тому і було вирішено - тут не тільки демонструватимуть унікальні вироби, а й навчать їх робити.

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 6

Викладатиме у студії Тетяна Когутич. Для майстрині, котра свого часу жила в Києві, було дивно – автентичні речі у столиці зараз є модними, але жодного разу не бачила там народний стрій з Закарпаття. Студія – можливість такий стрій створити. У той же час учасникам проекту дадуть можливість знайти "свою" сорочку. Тому пропонуватимуть відшити сорочку, яку носили предки – з того регіону, звідки походить рідня.

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 7

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 8

"Відшити її для себе і одягати на різні події. Благо, зараз це стало хорошим тоном: вишиту сорочку вдягають і до церкви, і до театру, і на фестивалі", - каже Тетяна Когутич.

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 9

У студії проходитимуть не тільки майстер-класи, адже навчитися технікам зараз просто – в Інтернеті повно інформації. Унікальний проект тим, що учасники студії матимуть змогу працювати із речами, які були в побуті: сорочки, що їх колись носили жінки. Почнеться роботу з крою, вивчатимуть техніки. Заняття – раз на два тижні, щоб дати час на відшиття. Закінчиться все тим, що сорочку (яка складатиметься щонайменше з шести частин) збиратимуть докупи. До речі, як кажуть майстри, це - найважча частина.

У планах – щоб на Великдень кожен вийшов у своїй сорочці.

Своя сорочка ближче до тіла: на Закарпатті відроджують давнє ремесло - фото 10

Ініціатори зауважують: робота студії почалася символічно – у осінній період, коли пращури закінчували роботи в полі і займалися ткацтвом полотна, прядивом ниток, вишиванням і пошиттям сорочок.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme