Супрун анонсувала кампанію з вакцинації проти кору на Закарпатті (ФОТО)

У рамках кампанії буде проведена роз'яснювальна робота з батьками, діятимуть виїзні мобільні бригади медиків

Про це повідомили в Ужгородській міській раді, пише Depo.Закарпаття.

За попередніми планами, у квітні на Закарпатті планується кампанія з вакцинації проти кору. Про це сьогодні, 4 січня, на зустрічі в Ужгородській міській раді повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Напередодні посадовець оголосила про першу таку кампанію – у Львівській області, де теж, як і на Закарпатті, один із найнижчих в Україні рівнів вакцинації проти кору та багато захворілих минулого року на цю хворобу. Після Львівщини таку ж роботу проведуть в Івано-Франківській області.

У рамках кампанії буде проведена роз'яснювальна робота з батьками, діятимуть виїзні мобільні бригади медиків.

Загалом вакцинацію Уляна Супрун назвала одним із пріоритетів у роботі міністерства і напрямком національної безпеки. Забезпечення препаратами для імунізації зараз складає 125%, у тому числі на Закарпатті є достатньо вакцин і для планових щеплень, і для позапланових.

За словами Супрун, наявні вакцини – якісні бельгійські та американські препарати. Доказова медицина свідчить: вакцинація не є небезпечною. Скажімо, торік вакцинували 950 тисяч українців і ніхто не помер від щеплень. Тоді як на кір захворіли 54 тисячі громадян і 22 від цієї недуги померли. Неприпустимо, – вважає посадовець, – щоб таке було у 21 столітті. За офіційними даними, близько 380 тисяч дітей не пройшли вакцинацію. Тому, скажімо, на кір Україна має найбільшу кількість захворювань у Європі, уже є побоювання європейських сусідів і лунають пропозиції про відміну безвізу.

"Я прошу всіх батьків вакцинувати дітей, навіть якщо колись вам дали липові довідки про те, що ваша дитина отримала щеплення, підіть до лікарів і зробіть його".

В.о. міністра також сказала, що планується вакцинація для військових, освітян та медичних працівників.

Нагадаємо, під час візиту на Закарпаття в.о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун обговорено питання реформування медичної галузі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття