ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Супершкіряк поспішає на допомогу в Непал

"Непальський вояж" виконувача обов'язків керівника ДСНС Зоряна Шкіряка вийшов практично хрестоматійним прикладом того, як не варто поводитись адекватному керівнику
Depo.
2 травня 2015 15:05
ФОТО: depo.ua
Супершкіряк поспішає на допомогу в Непал
Супершкіряк поспішає на допомогу в Непал

Так вже повелося на світі, що трагедія часто змішується якщо й не з комедією, то з балаганом і відвертим бурлеском. Не стала винятком і жахлива по своїй суті історія з землетрусом в Непалі, внаслідок якого тисячі людей розпрощались із життям, а мільйони - із дахом над головою.

Вочевидь, на хвилі повідомлень про гуманітарні місії різних країн, які евакуювали своїх громадян та допомагали Непалу пом'якшити наслідки трагедії, українська ДСНС вирішила і собі вчинити широкий жест. Відправивши до Непалу власну рятувально-евакуаційну місію.

Супершкіряк поспішає на допомогу в Непал - фото 1

Місію очолив виконувач обов'язків керівника Державної служби надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк - особисто. Проте не зважаючи на присутність високого начальства - а може, і завдяки цьому - все пішло геть-чисто криво. Навіть попри медіа-підтримку, здійснювану високопоставленим керівником місії в соціальних мережах.

Станом на сьогодні зламаний військовий ІЛ-76 вже два дні, як застряг у Делі, очікуючи на запчастини з України. До Непалу він зможе вирушити завтра. Можливо. Якщо повезе, і потрібні запчастини не загублять по дорозі. Лікарі та рятувальники, Богу дякувати, добрались до Непалу чи то рейсовим літаком, чи попутним чартером. Якимось чином потрапив до Катманду і Шкіряк. Звідти він продовжує присилати бадьорі повідомлення, а також надсилати не менш бадьорі фотографії.

Супершкіряк поспішає на допомогу в Непал - фото 2

Ні-ні, ми не станемо слідом за дріб'язковими блогерами рахувати вартість всієї затії, і натякати, що доставити людей до Індії, а далі - рейсовими літаками до рідних берегів було б помітно дешевше. Можливо, на літаку ДСНС працюють фахові психологи, які зможуть порятувати постраждалих від стресу, який інакше би псував їм весь залишок життя. А може, просто рідні стіни - пардон, рідний фюзеляж старенького Іл-а впорається з цим завданням навіть краще за психологів.

Загалом, прикладів шкоди від начальства, яке норовить висіти на шиї у виконавця, можна привести безліч. Як комічних - на кшталт "Ангари", яка вперто не хоче злітати в присутності Путіна, так і трагічних - на кшталт падіння літака Качинського. Пілоти якого хотіли зайти в погибельному тумані під Смоленськом на друге коло, але "громадянин начальник не велів".

А якщо хочеться ближчих прикладів - то досить згадати про оборону "кіборгів" у Донецькому аеропорту, яка трималась, поки процесом керували професіонали, і впала, після того як до справи взявся цілий начальник Генштабу Муженко, якому теж хотілося покерувати "найважливішою справою держави". Звичайно, "після" - не значить "внаслідок", хоча злі язики кажуть і про очевидну кореляцію...

Супершкіряк поспішає на допомогу в Непал - фото 3

І керівник ДСНС не просто невідомо чого поперся до Непалу. Він ще й залишив своє кермо у непростий час. Під Чорнобилем, наприклад, знову тліє. Поки Зорян Шкіряк насолоджується гірськими краєвидами, і страждає від повільного Інтернету, котрий не дає писати ще більше постів у Фейсбуці.

Ні, свіжа інформація з місця подій теж потрібна, сумніву немає. От тільки надавати її міг би який-небудь блогер-волонтер, який випадково потрапив на місце подій. І наявну ситуацію зі Шкіряком можна легко привести до подібного ідеального стану - при чому майже без додаткових витрат для бюджету. Досить главі держави взяти аркуш чистого паперу, і привести статус чинного виконувача обов'язків керівника ДСНС у відповідність до його чинних занять. Себто зробивши його безробітним блогером.