ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сучасна роль ромки є такою, як і сто років тому, - закарпатська правозахисниця

Ромська правозахисниця Рената Балог вважає, що ромка, виходячи рано заміж, залишаючись без документів, попадає у безвихідне становище
Depo.
28 грудня 2015 17:42
ФОТО: depo.ua
Сучасна роль ромки є такою, як і сто років тому, - закарпатська правозахисниця
Сучасна роль ромки є такою, як і сто років тому, - закарпатська правозахисниця

Як пише Depo.Закарпаття з посиланням на БФ "Розвиток", у той же час Рената Балог зазначає: традиції ламати не потрібно. Їх потрібно адаптувати до здорових, адекватних норм, які збережуть здоров’я зокрема, та життя загалом для ромок.

Єдиним можливим шляхом вирішення проблем ромів правозахисниця вважає утворення Органів самоорганізації ромів.

"На жаль у Мукачеві, де знаходиться близько 10 тисяч ромів, які мають купу проблем у таборі, такий Орган створений не був. Більше того, мукачівська міська рада вже півроку блокує ініціативу ромів. Однак, мушу визнати, що я пишаюся проробленою роботою. Адже створення ініціативної групи, яка готова представляти та відстоювати свої інтереси вже в іншій площині та в іншій якості – є величезним позитивом", - зазначає Балог.

Не заперечує жінка і випадки ксенофобського ставлення до ромів на Закарпатті.

"Важко переконувати самих українців в тому, що ти така ж громадянка України, як і всі інші. Що ти так само живеш та працюєш як інші. А подеколи, важче переконати самих ромів в тому, що ми не другосортні, що ми такі ж люди. Опускаються руки, коли бачиш встановлений пам’ятник "рому-двірнику" в Мукачеві. Ще більше пригнічує неадекватна реакція українців та нашу ромську відповідь ромофобським закидам міської влади у вигляді флешмобу, який ми провели на початку вересня 2015 року",  - каже Рената Балог.