Стратегія Новоросії: Навіщо терористи "гризуть" Широкине, де відпочивав Пушкін (КАРТА)

З серпня минулого року в районі селища Широкине не вщухають бої. Не вщухають вони і під час "перемир'я". Майже щодня з'являються повідомлення про обстріли села

Стратегія Новоросії: Навіщо терористи "г…

Depo.ua спробував з'ясувати, чому невеличкий населений пункт, що до війни не налічував і півтори тисячі мешканців, так потрібен російсько-терористичним військам.

По-перше, Широкине розташоване рівно на півшляху між Новоазовськом, який став головним опорним пунктом окупантів на південному напрямку, і Маріуполем - головною метою терористів на Донеччині. Від Широкиного до Маріуполя лише 20 км. Приблизно стільки ж і до Новоазовська, але в іншому напрямку.

До того ж саме через Широкине проходить траса Е-58, яка найкоротшим шляхом з'єднує російський Ростов-на-Дону з Маріуполем, Мелітополем, а далі з окупованим Кримом. Отже, в контексті виконання стратегічної мети пробивання сухопутного коридору до Криму саме такий напрямок атаки на Маріуполь має бути пріоритетним.

Мальовничі краєвиди з висот довоєнного Широкіного

По-друге, Широкине розташоване на мальовничих пагорбах, які у воєнний час називають панівними висотами. Там, на горі Шпиль, навіть відпочивав та надихався на творчість у свій час "їхнє всьо" Олександр Пушкін. Навряд чи цей "духовноскрєповий" факт відомий бойовикам, що обстрілюють село, але контроль над висотами, як відомо, дає суттєву перевагу в використанні артелерії та контролі над територією. І це їм відомо значно краще.

Правда, самі ватажки терористів періодично заявляють, що Широкине для них стратегічного значення не має, але при цьому періодично анонсуюють наступ на Маріуполь. Але цілком очевидно, що Широкине - останній населений пункт на трасі, що далі прямо веде до Маріуполя, без жодних природніх перешкод. Дорога відходить від берегової лінії зі складним рельєфом і йде практично по голій рівнині.

Що стосується Збройних сил України, то контроль над Широкиним дозволяє не лише мати опорний пункт для оборони Маріуполя, але й є створенням певного плацдарму для можливого наступу та звільнення Новоазовська. Але зараз питання наступу для українських вояків, швидше, гіпотетичне.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme