ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сьогодні - День Святої Трійці

Традиції та обряди Зелених свят особливо шануються у Західній Україні, зокрема на Закарпатті
Depo.
31 травня 2015 07:00
ФОТО: depo.ua
Сьогодні - День Святої Трійці
Сьогодні - День Святої Трійці

День Святої Трійці і кілька наступних днів, які теж є святковими, в народі називають Троїцькою седмицею, Зеленими святками або Зеленими святами, пише Закарпаття.depo.ua.

Особливістю сьогоднішнього християнського свята є те, що оселі і храми прикрашають зеленими гілками, на Закарпатті - здебільшого живими квітами, липою. Хату прикрашали всією родиною ввечері. Підлогу встеляли зіллям, полином, чебрецем, прикрашали ворота і двері. Волошки і м'яту клали за ікони. Запалювали перед образами лампадку та свічки. Розвішували на іконах свіжі рушники. І покривали зеленою скатертиною обідні столи. Храми також пишно прикрашали зеленню. Килимами із квітів та зелені вистеляли там підлогу. І сьогодні існує ця традиція в наших храмах.

Зранку в неділю святково одягаються та йдуть з гіллям і квітами у церкву. Дівчата наряджаються особливо - в намисті, білих сорочках, з букетами ароматних трав та квітів. Зазвичай після церковної служби служили молебні на освячення полів, щоб їх захистив від пожеж та граду Господь і дарував гарний врожай.

Господині до свята пекли короваї та калачі, з яєць, зелені та молочних продуктів готували різні страви, а потім їх прикрашали пряними травами. Узвари та киселі були традиційними напоями. В ці дні навіть убогим роздавали частування. Свято проводили в лісі, на свіжому повітрі - на природі. Гуляння на Трійцю були тісто пов'язані з весільними обрядами, тому їх дуже полюбляла молодь.