ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Україні - День Європи, на Закарпатті - її центр

До речі: у 1887 році на Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи
Depo.
16 травня 2015 06:30
ФОТО: depo.ua
В Україні - День Європи, на Закарпатті - її центр
В Україні - День Європи, на Закарпатті - її центр

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана, пише Закарпаття.depo.ua.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало "наріжним каменем Європейської федерації".

Завдяки об'єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі. Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати "День Європи".

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

В Україні - День Європи, на Закарпатті - її центр - фото 1