UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Слово "вірус" викликає у людини стрес, – науковці

Психологи вважають, що саме поєднання звуків у словах впливають на емоції. Зокрема, слово "вірус" здатне підвищити кров'яний тиск

Кожен раз, коли людина чує слово "вірус", то у крові підвищується рівень гормонів стресу – кортизолу. І справа тут навіть не в пандемії COVID-19, а в емоційному відгуку та асоціаціях конкретних звукових поєднань, пише Depo.Закарпаття з посиланням на 24 канал.

Психологи вважають, що саме поєднання звуків у словах впливають на емоції. Зокрема, слово "вірус" здатне підвищити кров'яний тиск. Дослідження про це опубліковане у психологічному журналі Psychological Science.

Безліч психологічних досліджень вказують на те, що звукові поєднання можуть вказувати людині на сенс слів, навіть якщо вони не знають конкретних термінів. Перше таке дослідження, яке підтвердило цю теорію, було опубліковане ще 1929 році. Учасникам групи пропонували скласти картинку з вигаданими словами "такете" або "малума". Велика частина респондентів змалювала слово "такете" як гостру фігуру, а "малума" як округлу.

По одному з пізніх досліджень, проведеного у 2001 році, це явище назвали "ефектом буба-кікі". Автори цього дослідження теж показували учасникам своїх експериментів два малюнки та просили визначити, яке з них кікі, а яке – буба. Одне зображення мало гостру форму та кути, а друге було овальної форми. Відтак, першу форму частіше відносили до кікі, а друге до буби.

Попри те що, з періоду першого дослідження минуло більше ніж 90 років, вчені досі мало зрозуміли про когнітивні процеси, які змушують людину конкретним чином реагувати на комбінації звуків.

Під час нового дослідження автори припустили, що емоції, які можуть викликати слова, впливають на асоціації. До прикладу, вони вважають, що група кікі-слів, які містять м'які й короткі голосні (наприклад, і, е) та обструенти (галасливі приголосні (до, т, б)), здаються більш різкими й збуджують сильні емоції. Натомість тверді і протяжні звуки (а, про) дають відчуття спокою.

Нагадаємо, від яких ранкових звичок треба позбутися, щоб день пройшов успішно.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme