ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Словаччина продовжить видавати закарпатцям візи строком на п’ять років

Серед закарпатців поширилась інформація про те, що Словаччина вже не настільки рада українським туристам, тому про довгострокові візи до цієї країни варто забути
Depo.
18 червня 2015 09:31
ФОТО: depo.ua
Словаччина продовжить видавати закарпатцям візи строком на п’ять років
Словаччина продовжить видавати закарпатцям візи строком на п’ять років

На початку 2013-го року у Генконсульстві Словаччини в Ужгороді почався справжній візовий бум - країна заявила про готовність звести до мінімуму видачу одноразових віз та почала відкривати закарпатцям мульти-шенгени на 5 років. Словаки мотивували це тим, що зацікавлені максимально відкрити для українських туристів свою країну та Європу, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на "Мукачево.net".

Однак, попри різні чутки, візова політика установи залишається незмінною і зараз, хоча певний спад у видачі довгострокових віз є, повідомила Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород Янка Буріанова.

"Якщо ми і стали видавати менше віз терміном на 5 років, то це означає тільки те, що маємо менше заяв на їх отримання та заявників, які відповідають визначеним критеріям. Між іншим, критерії за ці роки не змінювались і якщо людина відповідає всім визначеним вимогам ми тільки раді відкрити їй довгострокову візу. Справді, останнім часом маємо менше зацікавлення в порівнянні з 2013-им роком, коли були лібералізовані критерії в цьому питанні. Тоді був справжній "бум", в порівнянні з іншими роками ми видали дуже велику кількість 5-річних віз. Тому природно, що тепер маємо невеликий спад, адже наші клієнти ще мають діючі шенгенські візи", - зазначає Янка Буріанова.

Генконсул запевнила, що нині візові правила консульства є ідентичними до позиції 2013 року, а Словаччина надалі зацікавлена в українських туристах.

З 23 червня Словаччина, як і решта країн ЄС, у зв'язку із запровадженням Візової інформаційної системи, видаватимуть українцям біометричні візи, для отримання яких потрібно буде здавати відбитки пальців.

 

Быльше новин про життя краю читайте на Закарпаття.depo.ua.