"СлободаКульт" в Ужгороді: В ILKO Gallery відкрили виставку (ФОТО)

Виставка окреслює основну проблематику форуму "СлободаКульт" на основі дослідження візуального мистецтва Слобожанщини

Про це Depo.Закарпаття повідомили організатори виставки.

В ILKO Gallery відбулося відкриття виставки "СлободаКульт". Відкривали її заслужений художник України Іван Ілько, міністр культури України Євген Нищук та співзасновниця Dofa.Fund Ольга Сагайдак. Виставка окреслює основну проблематику форуму "СлободаКульт" на основі дослідження візуального мистецтва регіону: Слобожанщина як фронтир, залучення у символічний і реальній простір імперій, тема пам'яті, приватного й суспільного.

Особливий наголос поставлено на досвіді Харкова з усім комплексом міфів "першої столиці", центру конструктивізму, потужного новаторського літературного й театрального осередку. З ним пов'язаний наратив "утопія vs реальність", який розкривається в експозиції від конструктивізму до знаменитої Харківської школи фотографії. З Харкова 1920-х бере свій початок і своєрідний "словоцентризм" (від назви будинку літераторів "Слово"), який виявляється у підкресленій увазі до тексту чи коментаря в художньому творі. На іншому полюсі розмови про Слобожанщину – специфічний ландшафт, характерний широкими просторами, високим небом і слідами минувшини.

Представлено близько 150 творів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, фотографії та відеоарту. Виставка триватиме до 28 травня.

Нагадаємо, що двотижневий міжрегіональний культурний форум "СлободаКульт" стартував 15 травня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Мітки: #виставка