ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Скоро на Закарпатті не буде, кого цілувати

У Перечинському районі сезон полювання на жаб провалився. Через вилов кількість земноводних скоротилася у 17 разів
Depo.
28 квітня 2015 10:25
ФОТО: depo.ua
Скоро на Закарпатті не буде, кого цілувати
Скоро на Закарпатті не буде, кого цілувати

"Ще такого року, як цей, не пам'ятаю. Вийшли зранку на лови - жодної жаби не впіймали. Тепер вони рідкість у нас. Один з основних заробітків утрачаємо. Цим бізнесом тут займалися понад 100 років", - розповідає 50-річна Оксана Боднар із села Тур'я-Ремети Перечинського району, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на Gazeta.ua.

Місцеві жителі щороку в березні та квітні полювали на жаб. Ловили для власних потреб, ресторанів і супермаркетів. Кілограм м'яса коштує ¬200-300 грн. Щоб отримати його, ¬потрібно близько 80 тварин. Їх виловлювали за півгодини. За сезон родина заробляла 10 тис. грн.

"Найчастіше жаб'яче м'ясо обсмажу¬вали в ¬яйцях. Перед цим маринували з часником, сіллю, червоним і чорним перцем. За смаком схоже до курячого або кролячого. Навіть не знаю, чим його тепер замінити", - розповідає жителька села Ірина Слава.

В останні роки закарпатські біологи говорили місцевим про зменшення популяції. Просили припинити вилов.

"Популяція їх у цьому районі за останні 10 років скоротилася в 17 разів. Щоправда, причиною став не лише людський фактор, а й кліматичні зміни. Цього року зима була тепла", - каже кандидат біологічних наук Ужгородського національного університету Федір Куртяк.