Демарш угорців і скандал з журналістами: Як Закарпатська обласна рада "з шумом" розпочала роботу

Новообрані депутати Закарпатської обласної ради зібралися на перше засідання. Воно одразу розпочалося із скандалів: спершу до сесійної зали не пускали журналістів, потім КМКС "Партія угорців України" у повному складі покинула сесію. Попри це, обрання керівного складу ради відбулося

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
Демарш угорців і скандал з журналістами:…

Після місцевих виборів в області політична боротьба перейшла із публічної площини у підкилимну. Бажання одних політичних сил створити коаліцію і небажання інших погоджуватися на неї, було аж занадто сильним. Хоча партія "Слуга народу" отримала 11 мандатів і у раді мала намір об’єднатися із  "Рідним Закарпаттям", цього не вистачило б для коаліції. "Слугам", а саме голові ОДА Олексію Петрову, приписують тиск на КМКС "Партію угорців України". Обшуки, що пройшли в угорських фондах та у лідера закарпатських угорців Василя Брензовича, не додали їм "ентузіазму" вступати у провладну коаліцію. Це вони продемонстрували на першій сесії.

"Зайві" журналісти

Перша сесія новообраної обласної ради Закарпаття стала скандальною, ще не розпочавшись. Журналістів, які прийшли висвітлити засідання, не пускали до зали. На вході це пояснили тим, що представники ЗМІ мали попередньо акредитуватися. Частина журналістів мала акредитацію, частина – ні. Журналістам пояснювали заборону карантинними заходами. Хоча, як зазначив юрист Інституту масової інформації Алі Сафоров, вона є незаконною.

Скріншот зі сторінки сайту Інституту масової інформації

До слова, до сесійної зали обласної ради впустили народний хор, який привітав новообраних депутатів. Журналісти не мали спеціального вітального номера для обранців, тож, вочевидь, виявилися у залі зайвими.

Скріншот зі сторінки Анни Семенюк Facebook

Ситуацію вдалося вирішити тільки після втручання депутата обласної ради Дениса Мана та народного депутата Роберта Горвата. Журналісти таки змогли потрапити до сесійної зали.

Угорський демарш

Далі перша сесія новообраної обласної ради Закарпаття заграли угорськими "барвами". Усі вісім депутатів "Партії угорців Закарпаття" покинули засідання, не дочекавшись обрання керівництва.

За словами представника партії Йосипа Борто, цей крок – засудження дій проти угорців Закарпаття та акт підтримки їхнього лідера Василя Брензовича: представники КМКС вважають обшуки у угорських фондах та оселі Брензовича тиском та наполягають на абсурдності звинувачення його у державній зраді.

Покинувши сесійну залу, партія угорців не взяла участі у обранні керівництва обласної ради. Проте представники закарпатських угорців пообіцяли прийти на наступне засідання та повноцінно працювати.

Обрання голови

Подальші події в сесійній залі відбувалися без потрясінь. Депутати приступили до обрання голови обласної ради. На цю посаду свою кандидатуру висунув поки чинний голова ОДА Олексій Петров. Саме його кілька тижнів поспіль "садили" у це крісло. З ним також пов’язують обшуки в угорських фондах та у лідера закарпатських угорців Василя Брензовича. Очільника ОДА та місцевої Зе-команди запідозрили у тиску на угорців. Мовляв, таким чином він хоче загнати партію, що дістала 8 мандатів в обласній раді, до коаліції та отримати підтримку у голосуванні за голову.

Читайте також: "Золота угорська карта": Чи ховається політичний "джокер" за обшуками в угорських фондах

Ще одним кандидатом на посаду голови став Віктор Русин – представник  "Опозиційної платформи – За життя". Склалося враження, що він намагався створити принаймні ілюзію, що це були вибори "голови обласної ради", а не "вибори Петрова". Під час виступу з трибуни він наголосив, що балотується як самовисуванець і фракція ОПЗЖ його не висуває

За підсумками голосування Олексій Петров набрав 37 голосів і очолив Закарпатську обласну раду. Його опонент Віктор Русин отримав 17 голосів.

Відтак депутати перейшли до обрання заступників голови. Олексій Петров запропонував на ці посади Андрія Шекету (ВО "Батьківщина") та Дениса Мана ("Європейська Солідарність"). Перша має у раді вісьмох депутатів, друга – шість. Обох підтримала нова рада.

За підсумками голосування склалося враження, що коаліція все ж відбулася, хоча і без угорців. До неї увійшли "Слуга народу", "Рідне Закарпаття", ВО "Батьківщина" та "Європейська солідарність". Хоча останні після сесії опублікували від імені Іванни Климпуш-Цинцадзе доволі неоднозначну заяву. Виявилося, що хоча "ЄС" голосувала за керівництво ради, фракція залишається в опозиції.

Скріншот зі сторінки сайту Європейської солідарності у Facebook

Тож коаліція залишається без шести таких важливих голосів у раді і коаліціада продовжується. Дивним видається, що фракція "Рідного Закарпаття", яка має найбільше – 12 – депутатів , не отримала жодної керівної посади. Ці моменти тільки підтверджують думку, що всередині ради ще тривають переговорні процеси – хто з ким і за які вигоди.

Також залишається загадкою, чи підпише Володимир Зеленський розпорядження про звільнення з посади голови ОДА Олексія Петрова. Нагадаємо, це вже погодив Кабмін, проте остаточне рішення про звільнення має прийняти саме президент. 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme