Прикмети 22 травня: Що у день Теплого Миколи треба зробити, аби діти не хворіли

Казали, що Микола рятував від бід і хвороб дітей, допомагав молодим парам і запобігав пожежам на полях

Прикмети 22 травня: Що у день Теплого Ми…

Святий Миколай є одним з найбільш шанованих святих християнської віри. Його знають як Миколу Чудотворця. Шанують Миколу як покровителя дітей, купців і моряків.

Християни відзначають два дні в році в честь Миколая – 19 грудня та 22 травня. Про це ж говорили: "Два Миколи у нас - один з травою, інший з зимою". Селяни дуже любили іменини Миколи, так як, нарешті, настає гарна погода, худоба їсть свіжу траву, відповідно, дає багато хорошого молока, можна побачити і перші плоди овочів. Про це люди мовили: "До Миколи кріпись, а з Миколи живи, не журись".

До святого 22 травня зверталися за допомогою і позбавлення від бід. Казали, що Микола рятував від бід і хвороб дітей, допомагав молодим парам і запобігав пожежам на полях. Йому 22 травня молилися про здоров'я коней і захисту від злодіїв. У народі його прозвали і покровителем весни. Обов'язково намагалися в день 22 травня нагодувати знедолених людей, інакше протягом року доведеться голодувати.

Святому Миколаю 22 травня молилися про здоров'я коней і тільки після цього їх сідлали, інакше бісівська сила почне кататися на конях і заїздить їх до смерті. Починали виганяти коней в нічний час - для цього молоді юнаки збиралися всі разом і гнали тварин. Усім селом їх проводжали. Раніше також 22 травня був днем початку вступу хлопчиків у доросле життя, після чого старші переставали їх виховувати.

Намагалися не купатися в річці до 22 травня, оскільки це вважалося великим гріхом. Крім того, вода ще недостатньо сильно прогрівалася.

Народні прикмети на 22 травня

На наступний день після Миколи йде дощ - літо буде дощовим і холодним

День Миколи був крайнім терміном для посадки картоплі, оскільки вважали, що, якщо його посадити пізніше, то вона вже не встигне вирости, і урожай не збереш

Туманний і мокрий ранок 22 травня - значить, треба вмитися першою росою, щоб протягом року бути здоровим. Також належало пройти полями і вимовити заговори, щоб земля була родючою

Жаби почали квакати - прикмета того, що буде багатий урожай вівса

Вільха зацвіла - пора сіяти гречку.

Нагадаємо, у що раніше вірили люди і яких традицій дотримувалися 21 травня.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme