Що треба з’їсти 18 серпня, аби бути здоровими і гарними

Цього дня господині за звичаєм замішували ячмінний хліб з першого помолу

Що треба з’їсти 18 серпня, аби бути здор…

18 серпня відзначається день святого Євстигнія, який народився в III столітті на території Антіохії. Шість років йому довелося служити у військах Риму, заставши часів правління імператора Діоклетіана і Максиміліана, Констанціі Хлрое і Костянтина Великого. Згідно з переказами, одного разу Євстигній стає свідком божественного явища, побачивши хрест, складений з зірок. Саме цей знак обіцяв перемогу в битві. У старості Євстигній вирішив повністю присвятити себе Богу, після чого пішов на батьківщину і там проводив час у молитвах, а також здійснював добрі справи і відвідував храми. У той час влада перебувала в руках Юліана Відступника, який робив все, щоб відродити язичницькі традиції. За доносом зловили Євстигнія і привели його на суд. Там він викрив імператора у злочинах, скоєних проти віри Христової, поставивши в приклад імператора Костянтина, який правив раніше, колишнього захисника християн. Розгніваний Юліан наказав стратити Євстигнія.

Селяни 18 серпня ходили в поле, щоб закликати жнива. При цьому вимовляли наступний змову: "Мати Сира Земля! Вгамуй всяку гадину нечисту від привороту, обороту і лихої справи". Потім виливали на землю трохи олії і так робили чотири рази, повертаючись на кожну сторону світу. Вірили, що це, за прикметами, захистить землю від вітрів, хуртовин, граду. Наприкінці обряду склянку з маслом залишали в полі.

Під час жнив 18 серпня намагалися знайти стебло, на якому одночасно росло б 12 колосів. Таку знахідку належало зберігати до наступної весни в будинку і називали її "житнього маткою". Під час наступного посіву зерна з житньої матки кидали в землю, сподіваючись на багатий урожай.

У Євстигнієв день господині за звичаєм замішували ячмінний хліб з першого помолу. Традиційно в цей день їли сиру цибулю з хлібом, сіллю і квасом. Така традиція за віруваннями надавала тілу здоров'я (підвищувався імунітет), а обличчю - здоровий свіжий вигляд. Крім того, зв'язки цибульки розвішували в кімнатах, що сприяло очищенню повітря (і зараз відомий той факт, що цибуля є прекрасним антисептиком).

Старовинний обряд на 18 серпня: молоді хлопці і дівчата на заході сонця виходили в поле і намагалися крикнути якомога голосніше. Гарне відлуння обіцяло сонячну погоду. Близьке відлуння означало, що незабаром буде дощ.

Народні прикмети на 18 серпня

Яка погода 18 серпня - таким і грудень буде

Не можна в полі співати - тільки на дорозі

П'явки на поверхню води спливають - дощ буде

Земляні хробаки виповзли 18 серпня з-під землі - чекай дощу

Увечері відлуння чується далеко - буде теплий день. Якщо ж відлуння 18 серпня глухе, то наступний день буде похмурим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook