ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Що закарпатці роблять 14 січня - день трьох свят

Священики кажуть: такий збіг не применшує значення жодної з подій
Depo.
14 січня 2016 08:29
ФОТО: depo.ua
Що закарпатці роблять 14 січня - день трьох свят
Що закарпатці роблять 14 січня - день трьох свят

14 січня християни відзначають одразу три свята. Перше – обрізання Христове, що є єврейським звичаєм. Друге – вшанування пам’яті Святого Василя – засновника ордену монахів-василіян. Третє: вступ у новий церковний рік за старим календарем, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Мukachevo.net

На 14 січня припадає чи не єдине потрійне свято у церковному календарі, тому традиційно проходять молебні і служби. Священики кажуть: такий збіг не применшує значення жодної з подій, однак головною все ж вважається пов’язана з Ісусом.

Священник розповідає: традиція проводити таку процедуру для первістків чоловічого роду на восьмий день від народження походить ще від Авраама. Що за церковними канонами першочерговим святом вважається саме найменування Ісуса, на жаль, знають лише прихожани церкви, для решти ж день має інше значення.

Саме із вшануванням Святого Василя – засновника ордену монахів – василіан, ототожнює 14 січня багато людей старшого віку.

Дехто пам’ятає ще і язичницьке свято, яке хоч і не було поширеним на Заході, однак досі відмічають у селах на Сході України, і також припадає на чотирнадцятий день січня. З токи зору церкви, приурочення меланських ворожінь до 14 січня неправильне, як і загалом застосування імені Меланії – римської канонізованої святої, що володіла даром зцілення.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття