Що на Василя Теплого, 4 квітня, треба приготувати, і як сонце цього дня передбачає майбутнє

Дівчата 4 квітня ворожили на світанку, дивлячись на сонце

У церкві 4 квітня вшановується пам'ять мученика Василя, який відомий як пресвітер в Анкірі Галатійській. Василь закликав свою паству дотримуватися християнства, за що був підданий мукам і переслідуванням. Коли імператор Юліан прибув в місто, то Василь звинуватив його у віровідступництві, а той, у свою чергу, наказав зрізати з живого Василя шкіру і побити його. З молитвою він віддав душу Богові.

У давнину 4 квітня називали днем Василя Сонячного, Василя Соняшника, Василя Теплого, Василя Парника. Усі прізвиська Василя були пов'язані з тим, що у ці дні стало довгоочікуване тепло, і встановлювалася хороша погода. Селяни намагалися саме 4 квітня дивитися, куди течуть струмки від капелі, щоб на цьому місці не будувати будинків - вважали, що саме там будівництво підмиє. Казали: "Прокладений хід у водиці в земну глибінь". Теплим цей день називався тому, що саме 4 квітня бриніла крапель, і настала справжня весна.

Дівчата 4 квітня ворожили на світанку, дивлячись на сонце. Якщо воно оточене червоним світлом - хороший врожай буде. Випікали калачі, які символізували сонце. Були і прикмети, за якими спостерігали.

Народні прикмети на 4 квітня

Якщо на небі сині хмари - буде теплий дощ

Сніг 4 квітня зійшов, і на цьому місці почала укладатися павутинка - швидше за все, потрібно чекати перешкод у врожаї, він буде небагатим

Сніг на мурашнику зійшов з північної сторони - чекай теплго і довгого літа. Якщо ж сніг 4 квітня розтанув з південної сторони мурашника - прикмета до того, що літо буде прохолодним.

Василь-соняшник краплями великий

Який не гарячий Василь-крапельник, а кафтан скидати рано

Шкура сходить зі звірів, а сніг - з полів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття