Що 19 квітня роблять незаміжні дівчата, і для чого в цей день потрібно стежити за дикими качками

Говорили 19 квітня: "Якщо на Євтихія безвітряно - ранні хліба рясно народяться, а Ярема вітряний - хлібні колосся зіб'є"

У день 19 квітня вшановують святого Євтихія, який за життя зробив безліч зцілень і чудес. Колись до старця звернулися два глухонімих юнаки, яких Євтихій зміг зцілити. Під силу йому також була боротьба і з душевними хворобами - до Євтихія приводили божевільних людей, і він виганяв з них бісів. Він не цурався допомоги п'яницям і безхатькам. Люди завдяки Євтихію очищалися від прокази, позбувалися алкоголізму та інших вад. Святому Євтихію 19 квітня часто молилися, просили здоров'я для рідних і близьких. Часто для цього ходили в церкву.

Зазвичай саме за погодою цього дня визначали, яким буде урожай овочів, конюшини, хліба. Говорили 19 квітня: "Якщо на Євтихія безвітряно - ранні хліба рясно народяться, а Ярема вітряний - хлібні колосся зіб'є". Також спостерігали за дикими качками. Якщо вони 19 квітня були вгодованими, то весняні дні будуть довгими.

До цього часу в садах починали цвісти яблуні, а їх зазвичай порівнювали з дівочою красою, невинністю. Дівчата іноді ворожили на судженого, стежили за прикметами, багато з них займалися підготовкою приданого, готувалися до весілля.

Народні прикмети на 19 квітня

Качки гніздяться в місцях з великою кількістю води - чекай посухи влітку

Безвітряний сонячний день - прикмета до того, що врожай добре вродить

Туман вранці 19 квітня віщує суху погоду до кінця місяця

Вітряна погода - колосся зіб'є, і багатого врожаю не буде.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття