Що у день Калинника треба зробити з калиною, аби бажання здійснилися

Предки вважали калину символом непорочної краси і чистоти помислів

Що у день Калинника треба зробити з кали…

11 серпня пов'язане з ім'ям Калинника Кілікії - одного зі святих мучеників, який жив у III-IV ст. Відомо, що саме його проповідь викликала шквал обурення у язичників, які схопили Калинника і відвели його до ігемону Сакердону на суд у місті Анкире. Ігемон засудив Калинника до страти. Його взули в залізні чоботи, поцятковані цвяхами, після чого відвели до місця страти і спалили живцем. Коли вогонь загасили, то побачили, що Калинник мертвий, але тіло його залишилося неушкодженим. Після цього його поховали за християнським звичаєм, а сьогодні, 11 серпня, моляться у пам'ять про Калинника.

На Русі Калинник був також пов'язаний з дуже схожою за звучанням ягодою калиною, яка дозрівала як раз до цього часу. Предки вважали калину символом непорочної краси і чистоти помислів, а гіркота ягід асоціювалася з гіркою долею дівчини, яку віддали заміж без любові.

Зазвичай калину використовували в лікувальних цілях, оскільки було відомо, що ця ягода допомагає при нервових захворюваннях, хворобах шлунка, підвищує згортання крові і зміцнює імунітет. Також з калини 11 серпня готували компоти, киселі і навіть мармелад. Випікали 11 серпня і пироги з начинкою з калини.

Існувала прикмета, що людина, яка знайде кущ калини, може загадати бажання і попросити у рослини допомоги в його здійсненні. Говорили, що загадані таким чином бажання завжди виконувалися.

Саме з цього дня відзначали, що вранці стає досить холодно. Низька температура негативним чином позначається на врожаї.

Також відомо, що в давнину день 11 серпня називали Туманником, оскільки вранці 11 серпня часто були тумани.

У цей день дивилися погоду на осінь: "Якщо стиглий овес вдруге зазеленіє - осінь буде непогожою".

У давнину існувало таке поняття як "мороки" - це похмурий туманний час, який був характерний для цього дня. Предки казали: "Пронеси, Господи, Калинника мороком (туманом, вогкістю), а не морозом", інакше не бачити хорошого врожаю хлібів - все мороз зіпсує.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme