Що треба знати про кожний день, аби тиждень був вдалим

Прикмети й забобони на кожен день тижня

Що треба знати про кожний день, аби тижд…

Наші бабусі добре знали, що дні є легкі та важкі, чоловічі та жіночі. У несприятливий період не розпочинали жодної справи, не бралися до зажинків, закладин хати, не ходили свататися, не співали пісень, постували, пише Depo.Закарпаття.

Понеділок. "Як його почнеш, таким буде цілий тиждень". Українці вірили, що у понеділок не можна нічого позичати, не варто витрачати гроші, бо будуть "спливати з рук".

Вівторок. Чоловічий (легкий) день. Починали всі важливі справи. Закладали оселю. Вівторок вважали добрим для оранки, сівби, жнив, возовиці.

Середа. Жіночий день. Оскільки середа — пісний день, то вважався нещасливим.

Четвер. Це легкий, щасливий, чоловічий день. Вважають, що багаті народжуються саме цього дня. У народі кажуть, що у четвер до сходу сонця добре примовляти чи замовляти — допоможе.

П'ятниця. Це жіночий день, тяжкий, надто для жінок. Вірили, що проти п'ятниці всі сни віщі. У цей день варто йти свататися — буде удача.

Субота. Кінець трудового тижня. Це день для завершення всіх справ, що розпочали протягом тижня, тому не бралися до нових робіт, крім зажинків і закладин хати.

Неділя. Сьомий день тижня — вихідний, свята неділя. Не можна працювати, їсти вранці до служби Божої. Другу половину дня слід провести у колі родини, повеселитися.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme