ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Що робити, якщо 10 травня чутно квакання жаб, і де в цей день нечиста сила гуляє

Раніше вірили в те, що хороша погода 10 травня принесе одужання хворій людині

Depo.
10 травня 2018 07:00
ФОТО: depo.ua

Сьогодні, 10 травня, християни згадують Симеона. Після вбивства апостола Якова, Симеон зайняв його місце єпископа Єрусалимського. Язичники, за наказом імператора Траяна, зловили єпископа і розіп'яли на хресті.

Святого прозвали Ранопашцем у зв'язку з тим, що до цього періоду починалася активна оранка. Тим не менш, селяни не поспішали з посівом, так як земля повинна бути готовою до цього, тобто теплою. Тому, торкаючись до землі, вони перевіряли, наскільки готова земля до посіву. Якщо рілля тепла, то можна проводити посів. Якщо ж рілля 10 травня холодна, то посіви можуть згнити, або насіння не зійде, а тому, з посадкою воліли почекати.

Говорили про те, що не можна з'їдати ні одного зерна, приготовленого на засів, оскільки це завадить отримати багатий врожай.

Також вважали: якщо грім прогримів до 10 травня, заспівали жайворонки, ліс у листя одягнувся, а жаби почали квакати в болотах - пора поле орати, адже в цьому випадку врожай буде багатим.

Говорили, що у цей день нечиста сила намагається ближче підійти до місць проживання людей. Якщо людина народилася 10 травня, то говорили, що вона досить швидко подорослішає, рано заведе сім'ю і дітей.

Також вірили в те, що хороша погода 10 травня принесе одужання хворій людині. 10 травня і соловейко починає співати, а співочим птахам дуже раділи, оскільки вони були вісниками довгоочікуваного тепла.

Народні прикмети на 10 травня

Якщо хмари швидко по небу біжать - значить, треба чекати досить тривалої негоди

Йде сильний дощ 10 травня - прикмета до того, що вродить жито

Кричить сова - в найближчі дні похолодає

Вранці трава суха - прикмета до того, що ввечері треба чекати дощу

Увечері 10 травня в низинах з'явився туман - скоро погана погода закінчиться і настане потепління

Вранці 10 травня ясно, а опівдні на небі з'явилися купчасті хмари, які зникають до вечора - найближчим часом можливі заморозки.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook