Що приховують затоплені понад століття тому закарпатські соляні шахти (ФОТО)

Крім грандіозних розмірів шахт, у підземеллі копалень був соляний обеліск висотою 74 метри

Як пише Depo.Закарпаття з посиланням на спільноту "Transcarpathian Heritage", обеліск був розташований під склепінням шахти Куніґунда в Солотвині і називався Великою соляною пірамідою. Таким він є на літографії 1896 року з газети "Vasárnapi ujság".

Шахта Куніґунда — одна з найвідоміших і найбільших соляних копалень Солотвина. Названа на честь дочки угорського короля Бели IV (1206–1270). У кінці XIX століття експлуатаційна площа шахти складала 9861 м кв., а розробка солі велась на глибині 167 метрів. Щорічний видобуток солі — близько 100 тисяч тонн. Соляний обеліск всередині шахти Куніґунда зведено у 1896 році на честь "Міленіуму" — тисячоліття приходу угорських племен в Тисо-Дунайську низовину.

Затоплення копалень розпочалось у 1903 році. У 1906 році на місці частини шахти утворилось карстове провалля діаметром близько 60 метрів. Після подальших ерозійних процесів, осадження породи та затоплення шахти, утворилось відоме нині соляне озеро Куніґунда — найбільша рекреаційна водойма Солотвина.

А такою була Соляна шахта ім. Ференца (угор. Ferencbánya) в Солотвині у 1940 році.

Нагадаємо, яким був "кольоровий" закарпатський Рахів більше 75 років тому.

Читайте також: Що спільного між демоном, Кунігундою та закарпатською аспідно-чорною гряззю

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття