Смерть щогодини: Чому українкам наплювати на своє здоров'я

Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози відзначається 20 жовтня, починаючи з 2005 року

Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Закарпаття
Смерть щогодини: Чому українкам наплюват…

Нині цій хворобі і лікарі, і громадські організації приділяють все більше уваги, адже статистика невтішна – кількість хворих зростає. Невтішним залишається і ставлення жінок до цієї хвороби: недугу можна попередити і вилікувати завдяки ранній діагностиці, і саме тут виникає проблема – більшість жінок нехтують профілактикою. Через це шанси на одужання, якщо хвороба таки є, а жінка цього не знає, стрімко падають з кожним днем.

Кожні 30 хвилин в Україні виявляється новий випадок раку молочної залози, і кожну годину від нього помирає одна жінка. За останнi десять рокiв темпи захворюваностi виросли у 2,5 рази. Кожна сьома жінка в Україні в зоні ризику. Найчастіше хворіють на злоякісними новоутворення молочної залози жінки віком від 30 рокiв. Хвора на рак молочної залози жінка втрачає 17-18 i бiльше рокiв життя, половина цих жінок - працездатного віку.

Лікарі називають молочні залози жінки "органом-мішенню", бо будь-які гормональні порушення в жіночому організмі позначаються насамперед на здоров'ї цього органу. Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає - в середньому на 1-2% за рік - і на сьогодні у структурі онкопатології жінок рак грудей займає одне з перших місць.

"Абсолютно усе населення України знаходиться у групі ризику онкозахворюваності. Здоров'я людини – у її руках. 10% впливаємо ми, 10% — екологічні чинники, втім, на сьогодні основне, що має знати жінка – це вона має стежити за своїм здоров'ям, самостійно, і хоча б раз на місяць проводити самообстеження", – каже головний онколог Закарпаття Андрій Русин.

Головна причина високої смертності від раку грудей – це пізня діагностика хвороби. Тому щорічний візит до мамолога - також мусить бути у графіку жінки, особливо, якщо їй уже за 30 років. Рак грудей на ранній стадії можна зупинити. Як свідчить статистика, на пешій стадії він виліковується у 95% жінок, на другій стадії у 80% і 50% – із третьою стадією захворювання.

Сухою мовою медичної статистики – смертність від раку молочної залози призводить до щорічної втрати 32,5 тисячi людино-років життя, що складає 52,8% від усіх втрат серед жіночого населення України працездатного віку.

У групі ризику є не тільки зрілі жінки, а й юні дівчата: рак молочної залози зустрічається серед пацієнток всіх вікових категорій. Більше того, така хвороба, яку прийнято вважати "жіночою", може уразити й чоловіків. За статистикою, чоловіки хворіють на рак грудної залози в сто разів рідше, ніж жінки. Це обумовлюється тим, що вміст естрогену - основного винуватця пухлини - в крові у чоловіків в рази нижче. Але і такі випадки трапляються.

Загалом у 2016 році в Закарпатській області було зареєстровано більше трьох тисяч випадків злоякісних новоутворень. Чоловіки найчастіше хворіють на рак легенів, шлунка, шкіри. У жінок найчастіше виявляють злоякісні новоутворення молочної залози, далі - шкіри, тіла і шийки матки, яєчників.

Медична допомога онкологічним хворим в області забезпечується в обласному клінічному онкологічному діспансері, в профільних відділеннях обласної лікарні, обласному центрі неврології і нейрохірургії, онкологічному відділенні Мукачівської районної лікарні, в обласній дитячій лікарні, на базі Тячівської районної лікарні.

З-поміж інших регіонів України – на Закарпатті ситуація з захворюваністю на рак грудей не така критична, як в інших областях. Попри це, 20 жовтня, у Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози медики і волонтери вкотре надають: профілактика та своєчасне звернення до фахівця можуть зберегти життя.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme