День навіжених хлопців і дівчат "з вогником": Що не роблять 16 серпня, аби водились гроші

У народі цей день називали малинник, оскільки в цей час якраз дозрівала малина

День навіжених хлопців і дівчат "з вогни…

16 серпня вшановується пам'ять Антонія Римлянина. Цей святий жив у XI-XII століттях. Антоній рано став сиротою і велику частину спадщини роздав бідним. Частину викинув у море, а сам прийняв чернечий постриг. Після початку гонінь на послідовників християнської віри домівка Антонія була розорена, і йому довелося близько року прожити всередині скелі біля моря, де він проводив час у роздумах про Бога і молитвах. Одного разу Антоній стояв біля підніжжя скелі, і в якийсь момент відламався камінь під його ногами. Святий чудесним чином впав разом з каменем в море і проплив на ньому через Середземне море, Атлантику, Ладозьке озеро, Неву і Волхов. Незадовго до свята Різдва Пресвятої Богородиці Антоній опинився на території Новгорода.

У народі Антон був відомий тим, що 16 серпня сміливі люди вирушали на перехрестя "вихори вартувати". При появі вихору необхідно було увіткнути в нього ніж, тримаючи в руках голову півня. Далі вважали, що, за прикметами, можна запитати вітер про те, якою буде зима.

У народі свято називали малинник, оскільки в цей час якраз і визрівала малина. Якщо чоловіки 16 серпня були зайняті польовими роботами, то відправлялися збирати її жінки і діти. Малину дуже любили, оскільки вона була одним з найдоступніших літніх ласощів. До того ж, вже тоді були відомі цілющі властивості даної ягоди. Малину широко використовували для лікування застуд, нервових та інших захворювань. З неї готували варення, джеми, випікали пиріжки з начинкою.

Народжений в цей день хлопчик вважався навіженим і відчайдушним – "з вітром в голові". Дівчинка, народжена 16 серпня, мала неодмінно круту вдачу, немов хуртовина: "Не дівка – вогонь!". Якщо день опинявся безвітряним, то народжений був, як то кажуть "на вигляд тихий, та вихори в ньому крутяться".

16 серпня не можна було влаштовувати прибирання, щоб гроші водилися в гаманці круглий рік

Прикмети на 16 серпня:

Якщо на Антона вихор – буде сніжна зима. Дощ сьогодні означав дощі на досить тривалий час

Вітерець з півдня і вихори – буде дуже багато снігу

Погода 16 серпня прогнозує погоду на весь жовтень

Сильний і прохолодний вітер 16 серпня - буде сувора зима

Теплий вітер - взимку буде багато снігу, але сильні морози не вдарять.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook