ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Що 20 листопада, у день працьовитих людей, треба обов'язково робити вагітним жінкам

У цей день селяни починали ходити на риболовлю, попри те, що часто була ожеледь

Depo.
20 листопада 2017 07:00
ФОТО: depo.ua

20 листопада вшановується пам'ять святого Федота - одного з мучеників, які постраждали за віру в Христа (всього їх було близько 30 осіб). Саме Федот разом зі своїми однодумцями відкрито проповідував християнство, незважаючи на те, що язичники примушували його відректися від своєї віри. У результаті, Федот був заарештований і страчений.

20 листопада селянки починали прясти, але перед початком роботи обов'язково молилися святому Федоту для того щоб попросити захисту і допомоги, адже саме він був відомий як покровитель жіночого рукоділля. Одночасно відзначали свято Федора-льодоставу, оскільки водойми вже замерзали, і встановлювалася морозна погода. Селяни починали ходити на риболовлю, але одночасно спостерігалися ожеледі. Дорослі в цей день загадували дітям загадки про лід.

Якщо жінка вагітна, то в цей день їй варто бути особливо доброзичливою і лагідною, проводити час у молитві і роздумах про своє здоров'я - тоді дитина буде здоровою і щасливою. Все те, про що в цей день думає вагітна, за прикметами, переноситься на дитину

Не можна перекушувати на ходу вагітній жінці в цей день - дитина буде неспокійною. Якщо вагітна жінка багато спить і лінується 20 листопада, то дитина буде такою же ледачою.

Народні прикмети на 20 листопада:

Ожеледь на Федота - прикмета, що така погода протримається достатньо довго

Рясні снігопади 20 листопада - навесні буде сильне повінь

Сніг 20 листопада лягає на вологу землю - жито добре вродить

Якщо людина народилася 20 листопада, то буде дуже працьовитою. В якості талісмана їй слід носити топаз

Галки 20 листопада кричать неспокійно - на наступний день варто очікувати снігопад.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття