Щеплення для Супрун і допит митниці: "Перчинки" сесії Закарпатської облради

У четвер, 22 лютого, відбулась десята сесія сьомого скликання Закарпатської обласної ради

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
Щеплення для Супрун і допит митниці: "Пе…

Останні сесії Закарпатської обласної ради відбуваються дуже спокійно: без гучних скандалів, політичних розбірок, кадрових конфліктів. Тому вітається будь-яка "зачіпка", яка б хоч трохи розбурхала спокійну атмосферу депутатських засідань. Сесія 22 лютого може похвалитися кількома такими "перчинками".

Щеплення для Супрун

Лідирує, без сумніву, обговорення ситуації навколо угорських вакцин, про які Уляна Супрун висловилася, як про "контрабанду". Після засідання уряду міністерка розповіла про ситуацію із вакцинами від кору, підкресливши, між іншим, що на Закарпатті з ними не все гладко. "Є проблеми на Закарпатті, бо там місцева адміністрація і губернатор Москаль нам повідомив, що вони отримують 8 тисяч доз від Угорщини, але їх належним чином не розмитнили і вони ніби контрабанда, а тепер лікарі не хочуть їх використовувати, і ми їм передали дози", - розповіла Супрун.

Така репліка не могла не розлютити Геннадія Москаля. Обурений губернатор навіть не намагався підбирати більше-менш пристойні слова. Його "є*анута" розлетілася мережею вмить, викликаючи як обурення, так і схвалення.

Пізніше, коментуючи ситуацію на своїй офіційній сторінці, Москаль також не особливо панькався з читачами чи, тим більше, самою Супрун. "Це повна брехня, якщо називати речі своїми іменами. Вакцина, яку ми отримали з Угорщини як гуманітарну допомогу, була розмитнена ще 30 січня. Тому коли виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я на всю Україну поширює брехливу інформацію про "контрабанду" й "небажання лікарів використовувати вакцину", особисто мені хочеться спеціально для неї замовити вакцину від дрімучої некомпетентності, непрофесіоналізму й неадекватності, прищепити її, а потім відправити пані Супрун підводним човном реформувати медицину в Америку", - заявив Москаль.

За словами губернатора, ще від 15 вересня минулого року, коли виникла загроза епідемії кору, Закарпатська ОДА щотижнево надсилає Міністерству охорони здоров'я звіти про наявну кількість і потребу у вакцинах. Останній такий звіт МОЗ отримало минулої п'ятниці, 16 лютого. У ньому чорним по білому написано, що залишок із восьми тисяч доз, які область отримала з Угорщини в кінці січня, становить 3900. Станом на сьогодні, 22 лютого, залишилося близько 1500 доз. А решту прищепили дітям по всій області.

Холодний душ для митниці

Серед питань, винесених на розгляд депутатів облради, був і звіт в.о. заступника начальника Закарпатської митниці ДФС Миколи Ясевича. Правда, звіт, як такий, мало цікавив депутатів. З куди більшим запалом вони реагували на пояснення митника щодо ситуації, що склалася навколо нібито припинення фінансування європейськими партнерами проектів розбудови пунктів пропуску з країнами ЄС у межах Закарпатської області. Цю інформацію керівник митниці категорично заперечив, наголосивши, що офіційно таке рішення не ухвалювалося, а подальше фінансування відбуватиметься за державний кошт України.

"Насправді це не так, адже офіційного рішення ще немає. Наразі оголошено тендер по КПП "Ужгород", цього місяця оголосять по "Лужанці". Фінансування відбуватиметься з джерел державного бюджету. Станом на сьогодні митницею подано заявку, і ми очікуємо отримання коштів у сумі 260 мільйонів гривень на розбудову "Лужанки" та "Ужгорода", – розповів Ясевич. Для більшого переконання він повідомив і про встановлення системи відеоспостереження на КПП "Тиса", і про планування проектних робіт на інших пунктах пропуску – загалом більше 100 заходів на суму понад 360 мійльонів гривень.

Та ентузіазм митника враження на депутатів на справив. Коментарі щодо озвученої проблеми були категоричними і не завжди приємними. Звучали пропозиції, аби, по-перше, правоохоронні органи втрутились у розслідування справи, а по-друге, звільнили окремих співробітників митниці, котрі були безпосередньо залучені до реалізації інфраструктурних об'єктів за кошти ЄС. Щоправда, прозвучала думка, що саме від них нічого і не залежить. "Усе вирішується "верхівкою" ДФС та Мінфіну, і від цієї людини мало що залежить", - констатував депутат Петро Добромільський.

Вуличні бригади націоналістів

Віднедавна націоналістичний рух "Карпатська січ" взяв на себе "каральну місію", звинувативши поліцію у бездіяльності. Активісти оголосили набір у вуличні бригади, які мають на меті патрулювати ужгородські вулиці "з метою захисту звичайних, чесних українців від шкідливих елементів сучасного суспільства". Першою жертвою такого патрулювання став психічно неврівноважений чоловік, який "затероризував" сусідів.

Націоналісти виставили відео помсти, на якому вони б'ють чоловіка ногами, називаючи це "профілактичним виховним моментом". Воно викликало неоднозначну реакцію в соцмережах. Дехто схвально коментував поступок націоналістів, але більшість таки звинуватила "Карпатську січ" у неадекватності, бо не націоналістам вирішувати, кого карати, а кого милувати, тим більше якщо це явно психічно хвора людина, якою повинні опікуватися правоохоронці та лікарі.

Депутати облради не пропустили повз увагу неоднозначну "активність" націоналістів. Віктор Русин попросив депутатів звернути увагу на діяльність "Карпатської Січі". Він зазначив, що писатиме звернення до прокуратури із цього приводу, адже такі дії ватажків громадської організації є незаконними, а відповідної реакції правоохоронних органів на їхню діяльність наразі немає. Депутати погодились.

Далі сесія проходила без сучка і задирки.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme