Щедрий вечір: 10 способів, як в одне з найзагадковіших свят року дізнатися про свою долю

Здавна вечір перед святом Василя був часом для проведення ворожіння, передбачень та містичних ритуалів

Ворожіння напередодні свята Василя здатні передбачити майбутнє і розповісти про судженого. Для створення таємничої, магічної атмосфери ворожити треба у темній кімнаті, запаливши свічки.

Ворожіння на персні, хлібі й гачку

Три предмети - гачок, перстень і хліб - кладуть у миску з шматками білого хліба, вугілля, камінням та іншими невеликими речами. Миску накривають рушником, потім дівчата по черзі витягають з миски першу річ, що потрапила в руку (кожного разу перед наступною дівчиною річ повертається в миску). Якщо взяла шматочок хліба - багатим буде наречений, витягла перстень - красень дістанеться, ну а гачок - бідняк дістанеться.

Ворожіння на паличках

Взяти три палички - червону, білу, синю - покласти в коробку. Тягти їх тричі. Перший раз можна побачити, наскільки багатий буде майбутній чоловік. Червона палочка вкаже на багатія, біла - середняка, синя - бідняка. Вдруге можна дізнатися про зовнішність: червона - красень, біла - симпатичний, синя - непривабливий. Третій раз - наскільки любитиме: червона - палко та до кінця життя, біла - ревнуватиме безжально, синя - зраджуватиме.

Ворожіння по собаках

До кімнати, де на самоті сидить дівчина, впускають собаку. За поведінкою собаки судять про її долю: якщо пес підбіжить відразу до неї - дівчина буде щаслива в шлюбі, стане спершу підлогу нюхати - сердитим і суворим буде чоловік, а подружнє життя не заладиться, ну а якщо песик стане відразу лащитися, виляти хвостом - чоловік попадеться ласкавий.

Ворожіння на підслуховуванні

Той, хто ворожить, йде під чужі вікна і підслуховує будь-яку розмову. Залежно від того, хто говорив: молодий або старий; тверезий або п'яний, і чи була розмова веселою або неприємною, той, що ворожить передрікає собі чоловіка молодого або старого; непитущого або п'яницю, і життя веселе і безтурботне, або важке і неприємне.

Ворожіння на воді

Потрібно опустити перстень у воду і виставити її на ніч на мороз. Скільки буде горбків на воді - стільки буде і наречених цьогоріч. Якщо вода замерзла однією опуклістю - скоро вийдеш заміж, а якщо рівно - для весілля ще не час.

Ворожіння на книзі

Незмінно улюблене, правдиве і дуже просте ворожіння. Треба взяти художню книгу і задумати бажання. Потім навмання відкрити сторінку і ткнути пальцем у будь-який рядок - це і буде відповіддю на твоє бажання.

Ворожіння на варениках і кішці

Щоб дізнатися, хто першою вийде заміж, дівчата годують кішку варениками. Чий вареник буде з'їдений першим, та першою та заміж піде.

Ворожіння на зернах

По колу розставляються тарілки з різною крупою: гречкою, пшоном, рисом, манкою, вівсянкою, перловкою, а в окреме блюдце наливається вода. Дівчата по черзі розкручують у центрі кола сире яйце і дивляться, в який бік воно покотиться. Якщо до гречки - наречений буде багатим, до пшона - буде блондином, до рису - буде одруженим, до манки - наречений буде з півночі, до перловки - наречений буде військовим. Вода означає, що на дівчину чекають подорожі. Якщо яйце крутиться на місці, значить, дівчина цього року заміж не вийде.

Ворожіння на яблуках

З яблука потрібно постаратися зрізати шкірку тонкою ціленькою стрічкою. Якщо вона обірвалася - гадання не відбулося. Цю яблучну стрічечку потрібно кинути через праве плече і подивитися, в який символ вона згорнеться - з цієї букви і починатиметься ім'я нареченого.

Ворожіння на віникові

У ніч на Василя рік слід покласти над тарілкою з водою гілочку з віника і сказати: "Суджений-ряджений, переведи через місток". Хто присниться - за того і заміж іти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття