ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рівіс вважає, що "ноги" контрабанди ростуть не із Закарпаття

На керівних посадах на митниці та прикордонній службі Закарпаття нема жодного закарпатця
Depo.
22 січня 2016 15:40
ФОТО: depo.ua
Рівіс вважає, що "ноги" контрабанди ростуть не із Закарпаття
Рівіс вважає, що "ноги" контрабанди ростуть не із Закарпаття

Чи не переоцінена тема контрабанди на Закарпатті, особливо після мукачівських подій, і як її побороти, - розповів голова обласної ради Михайло Рівіс у програмі "Про головне" на "Тисі-1"

"Свого часу я працював керівником служби по боротьбі з контрабандою у Виноградівській та Закарпатській митницях і скажу одне: одними заходами на митниці ми ніколи контрабанду не поборемо. Це має бути комплексний підхід. Перш за все, не можна дозволяти контрабандному товару вільно розповсюджуватися по території України. В цьому мають бути максимально задіяні податкові міліція та інспекція. Але зараз така ситуація в країні, коли малий бізнес взагалі не перевіряється і через його структури йде відмивання будь-яких товарів на території України. Від них не вимагають ані чеків, ані накладних про походження цих товарів. А це дуже зручно відмивати контрабандний товар, відбілювати його і пускати в обіг. Я не прораховував, наскільки це буде вигідно для держави чи не вигідно. Але з досвіду закордонних країн - жодна одиниця товару не може бути реалізована у торговій мережі, якщо не прослідковується, де взявся цей товар і куди він подівся.

На жаль, коли порушується питання про встановлення такого ланцюга, то люди сприймають це, як тиск на бізнес. Як правило, малий бізнес від цього не страждає. А цим користуються великі групи, які відбілюють товар і в накладних у супермаркетах іх вказують, що "придбав у приватного підприємця такого то".

Побороти бізнес із цигарками, про який у нас багато розмов , - це велике і складне питання. По великому рахунку, якщо вдатися до Митного кодексу, то нині не заборонено вивозити товар походженням з України, за який сплачено податки до 10 тисяч доларів. Приховування, які зараз вираховуються митниками на кордоні, - це мізер у порівнянні з тими сумами, які вивозяться. Фактично, це є те, що приховується від колег з угорської або словацької території. Там дозволено ввозити на території Євросоюзу до двох пачок сигарет. Якщо дивитися іншу ситуацію - це злочинний бізнес, який створюється на зеленому кордоні, не через пункти пропуску, - з цим треба боротися, коли ящиками переносять цигарки на територію Угорщини, Румунії, Словаччини.

Якщо відверто, то я не сприймаю те, що закарпатців вважають контрабандистами, а наш край – контрабандним. Для того, аби взяти і проаналізувати, хто займає керівні посади на митниці та прикордонній службі, то там, до речі, ви не знайдете жодного закарпатця. Тобто це має наштовхувати, звідки ростуть ноги і наскільки це є дійсно закарпатською проблемою", - розповів Рівіс.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття