Рівіс вважає, що "ноги" контрабанди ростуть не із Закарпаття

На керівних посадах на митниці та прикордонній службі Закарпаття нема жодного закарпатця
Depo.
22 січня 2016 15:40
ФОТО: depo.ua
Рівіс вважає, що "ноги" контрабанди ростуть не із Закарпаття
Рівіс вважає, що "ноги" контрабанди ростуть не із Закарпаття

Чи не переоцінена тема контрабанди на Закарпатті, особливо після мукачівських подій, і як її побороти, - розповів голова обласної ради Михайло Рівіс у програмі "Про головне" на "Тисі-1"

"Свого часу я працював керівником служби по боротьбі з контрабандою у Виноградівській та Закарпатській митницях і скажу одне: одними заходами на митниці ми ніколи контрабанду не поборемо. Це має бути комплексний підхід. Перш за все, не можна дозволяти контрабандному товару вільно розповсюджуватися по території України. В цьому мають бути максимально задіяні податкові міліція та інспекція. Але зараз така ситуація в країні, коли малий бізнес взагалі не перевіряється і через його структури йде відмивання будь-яких товарів на території України. Від них не вимагають ані чеків, ані накладних про походження цих товарів. А це дуже зручно відмивати контрабандний товар, відбілювати його і пускати в обіг. Я не прораховував, наскільки це буде вигідно для держави чи не вигідно. Але з досвіду закордонних країн - жодна одиниця товару не може бути реалізована у торговій мережі, якщо не прослідковується, де взявся цей товар і куди він подівся.

На жаль, коли порушується питання про встановлення такого ланцюга, то люди сприймають це, як тиск на бізнес. Як правило, малий бізнес від цього не страждає. А цим користуються великі групи, які відбілюють товар і в накладних у супермаркетах іх вказують, що "придбав у приватного підприємця такого то".

Побороти бізнес із цигарками, про який у нас багато розмов , - це велике і складне питання. По великому рахунку, якщо вдатися до Митного кодексу, то нині не заборонено вивозити товар походженням з України, за який сплачено податки до 10 тисяч доларів. Приховування, які зараз вираховуються митниками на кордоні, - це мізер у порівнянні з тими сумами, які вивозяться. Фактично, це є те, що приховується від колег з угорської або словацької території. Там дозволено ввозити на території Євросоюзу до двох пачок сигарет. Якщо дивитися іншу ситуацію - це злочинний бізнес, який створюється на зеленому кордоні, не через пункти пропуску, - з цим треба боротися, коли ящиками переносять цигарки на територію Угорщини, Румунії, Словаччини.

Якщо відверто, то я не сприймаю те, що закарпатців вважають контрабандистами, а наш край – контрабандним. Для того, аби взяти і проаналізувати, хто займає керівні посади на митниці та прикордонній службі, то там, до речі, ви не знайдете жодного закарпатця. Тобто це має наштовхувати, звідки ростуть ноги і наскільки це є дійсно закарпатською проблемою", - розповів Рівіс.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття