UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Рівіс "на Чехах" переконався, що безкоштовної енергії немає (ФОТО)

Закарпатська делегація на чолі з головою облради Михайлом Рівісом відвідала потужну атомну електростанцію Дуковани у чеському краї Височина

Рівіс "на Чехах" переконався, що безкошт…

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба облради.

Перебуваючи з кількаденним офіційним візитом у чеському краї Височина, закарпатська делегація на чолі з головою облради Михайлом Рівісом відвідала потужну атомну електростанцію Дуковани та ознайомилися з її роботою.

Як розповіли чеські партнери, це була перша АЕС на території теперішньої Чеської Республіки. Вона розміщена за 30 км від районного центру Тржебич, поблизу Далешицького водосховища, звідки станція покриває свою потребу у воді. Має чотири реактори, 8 градирень, кожна заввишки 125 метрів. АЕС щорічно поставляє в національну енергетичну мережу близько 14 млрд МВт год електроенергії. Модернізація електростанції проводиться послідовно, до кінця її планованого строку служби – а це 30 років після введення в дію. Тож, спорудження нового енергоблоку може розпочатися 2025 року з подальшим його запуском у 2032 році.

Історія цієї атомної станції розпочалася ще минулого століття у 1970 році, коли Чехословаччина та Радянський Союз ратифікували договір на будівництво двох АЕС. З 1985 по 1987 рік введено в експлуатацію чотири енергоблоки з водо-водяними ядерними реакторами, які досі успішно працюють. У 94-ому році на об'єкті відкрито туристичний центр.

Відомо, що атомна енергетика ж вважається стабільною, бо не залежить від сезонних чи добових коливань, від погоди, як деякі види відновлювальної енергії. І ще - атомна енергетика є порівняно чистим джерелом енергії.

Вплив Чорнобильської катастрофи на розвиток атомної енергетики в європейських країнах був колосальним. Водночас, вона дала поштовх до більших заходів безпеки на АЕС, будівництва нових безпечніших реакторів.

"На сьогодні всі країни, які мають атомні станції, досить тверезо використовують ядерну енергетику. Ніхто від неї не відмовляться, бо це потужне джерело. Проте, нині все ще немає безкоштовної енергії, у кожного виду енергії є своя екологічна ціна, і ми, українці, це на собі відчули, особливо після Чорнобильської катастрофи", - зауважив голова облради.

Нагадаємо, що в Чехії староста м. Ждяр-над-Сазавою Зденек Навратіл разом зі своїм колегою – мером Хуста Володимиром Кащуком підписали двосторонню угоду про співпрацю.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme