Рейтинг губернаторів: Закарпаття продовжує нарощувати проблеми (ТАБЛИЦЯ)

Одним з явних провалів Закарпаття за нинішньої влади стало найбільше по Україні падіння роздрібної торгівлі

Рейтинг губернаторів "Ділової столиці" вказує на недалекоглядність кадрової політики команди президента, повідомляє Depo.Закарпаття.

Традиційно порівнюються показники 23 мирних регіонів за 20 критеріями. Згідно з даними, реальний ВВП у першому кварталі впав на 1,5% порівняно з аналогічним періодом 2019-го. І це при тому, що протягом 2016-2019 років ВВП лише зростав.

Обсяг капітальних інвестицій у перші три місяці року впав у 1,55 рази, будівельна продукція – на 5,5%, промислова продукція – на 5,1%, сільськогосподарська – на 1,8%, кількість штатних працівників – на 1%, обсяги експорту – на 0,5%. 

Цифри мають три складові. По-перше, це глобальні обставини – коронавірус на світова криза. По-друге, грає роль політика центральної влади. По-третє ж, на показники впливають рішення керівників регіонів. Губернатор Закарпаття посідає в рейтингу 18 сходинку.

У Петрова обвалилася торгівля

Продовжують наростати проблеми на Закарпатті (-32 бали). Тут і півроку не втримався в кріслі голови ОДА Ігор Бондаренко, призначений 5 липня 2019 р. Вже 26 грудня Зеленський звільнив його, після чого обов'язки голови ОДА виконував перший заступник Олексій Гетьманенко. Лише 22 квітня область отримала нового голову ОДА - ним став Олексій Петров (при цьому Гетьманенко залишається на посаді першого заступника).

Одним з явних провалів Закарпаття за нинішньої влади стало найбільше по Україні падіння роздрібної торгівлі. У першому кварталі її обороти скоротилися на 2,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а за підсумками чотирьох місяців - на 11,5% (тоді як в середньому по Україні спостерігалося зростання на 10,6% і 3,2% відповідно ).

Також область в першому кварталі показала найбільше по Україні падіння промисловості - на 14,7%. За підсумками чотирьох місяців результат став ще гіршим - падіння на 18,2%, але тут вже Закарпатті виявилося не одиноким: воно пропустило вниз Буковину і розділило друге-третє місця знизу з Дніпропетровською областю. Випуск продукції скоротили всі найбільші галузі переробної промисловості Закарпаття: машинобудування (на 22,9%), харчопром (на 10,2%), виробництво текстилю та одягу (на 31,2%), виробництво дерев'яних виробів і паперу (на 18,9 %), а також хімпром (на 39%).

Крім того, область в першому кварталі була останньою за обсягом будівельної продукції на одного жителя, показавши результат в 3,42 рази нижче середньоукраїнського рівня. До того ж Закарпаття виявилося найгіршим за динамікою реальної зарплати (зростання лише на 6,6%, тоді як в середньому по Україні - на 11,3%), другим знизу за динамікою штатних працівників (їхня чисельність скоротилася на 4,8%, тоді як в середньому по Україні - на 1%), за динамікою експорту товарів і послуг (падіння на 15,4%, зокрема, експорт товарів впав на 19,1%, тоді як в середньому по Україні падіння склало лише 0,5% і 0 , 2% відповідно) і за обсягом капітальних інвестицій на душу населення, а за динамікою капінвестицій область увійшла в трійку аутсайдерів (падіння в 1,97 рази, тобто майже вдвічі, тоді як в середньому по Україні - в 1,55 рази) .

Втім, за кількома критеріями Закарпатті відзначилося в кращий бік. Зокрема, область єдина серед всіх регіонів показала зростання народжуваності (число новонароджених зросла на 4,7%, тоді як в середньому по Україні воно впало на 7,4%). Також Закарпаття має найнижчу заборгованість із зарплати - як в абсолютних цифрах (3,45 млн грн на 1 квітня і 4,2 ​​млн на 1 травня), так і в перерахунку на одного штатного працівника (по 23,28 і 28,85 грн відповідно, що в 17,1 і 14,1 рази нижче середньоукраїнського рівня заборгованості). Крім того, область в двійці лідерів за динамікою реалізованих нефінансових послуг: їх обсяг зріс на 15,2% в ринкових цінах, тоді як в середньому по Україні - тільки на 5,5%.

Читайте також: Чому мовчазний саботаж підлеглих може стати вірним супутником нового голови Закарпатської ОДА

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття