Путін зганьбився з відкриттям пам'ятника Олександру III у Криму (ФОТО)

Відкритий президентом Володимиром Путіним напередодні пам'ятник імператору Олександру III критикують за "ацькі ляпи"

Путін зганьбився з відкриттям пам'я…

Головний об'єкт критики - горизонтальна стела, на рельєфі якої зображені досягнення його епохи, передає Depo.ua з посиланням на Newsru.com.

Під час дискусії в "Живому журналі" користувачі зібрали цілу низку тих, до яких царювання Олександра має мале відношення або не має ніякого. Багато із символів на стелі пов'язані з віхами, які датовані періодом царювання його батька - Олександра II.

Пост в ЖЖ користувача Шакка став одним з найпопулярніших на сервісі. Агентство "ТАСС" напередодні так описувало зображення на стелі пам'ятника: "Створення літака Можайського і гвинтівки Мосіна, будівництво заводів і фабрик, а також Транссиб, храм Христа Спасителя, Третьяковська галерея, Історичний музей. Тут же показані і видатні діячі того часу: Федір Достоєвський, Лев Толстой, Микола Пржевальський, Петро Чайковський, Дмитро Менделєєв та інші".

Користувачі вказують, що письменник Федір Достоєвський помер за три місяці до того, як Олександр III зійшов на престол - в грудні 1881 року.

Третьяковська галерея була заснована ще в 1856 році - це загальновідомий факт, зазначений на офіційному сайті знаменитого зібрання картин. Офіційна дата заснування Історичного музею - 1872 рік.

Користувачі вказують, що літак Можайського розроблявся ще з 1870-х, а при Олександрі III так і не злетів.

Відкриття найзнаменитішого періодичного закону хіміком Дмитром Менделєєвим датується 1869 роком.
Користувачі також відзначають дефіцит свідоцтв про те, що фразу щодо двох союзників Росії - "армія і флот" - імператор дійсно вимовляв.

Пам'ятник встановлено в Ялті на місці, де раніше знаходився Малий палац спадкоємця російського престолу, побудований у другій половині XIX століття і зруйнований в роки фашистської окупації Криму. Виліпив пам'ятник народний художник Росії Андрій Ковальчук.

Ляпи на пам'ятках через недбале ставлення до роботи і перевірки фактів - не рідкість в сучасній Росії. У вересні довелося коригувати нещодавно відкритий пам'ятник конструктору Михайлу Калашникову в Москві. На частині плити було зображене креслення німецького автомата StG 44, а не АК-47 - найзнаменитішої розробки радянського зброяра. Скульптор Щербаков пояснював, що взяв креслення "з інтернету".

Чи будуть коригувати пам'ятник Олександру III в Криму - поки не повідомляється.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme