UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Проголошення незалежності Карпатської України - фундамент державності, - Парубій

Голова Верховної Ради підкреслив, що 15 березня є віховим днем в історії українського державотворення

Проголошення незалежності Карпатської Ук…

Про це Андій Парубій заявив під час засідання парламенту у п'ятницю, повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на  Укрінформ.

Голова Верховної Ради назвав проголошення незалежної Карпатської України 15 березня 1939 року символом і опорою, на яку спирається фундамент української державності. "Проголошення незалежної Карпатської України - це знаменний символ і одна з міцних опор, на яку спирається фундамент української державності. І сьогодні маємо ще раз пам'ятати: ми більше не дозволимо втратити українську державність", - сказав спікер.

Парубій підкреслив, що 15 березня є віховим днем в історії українського державотворення. "80 років тому парламент Карпатської України проголосив повну державну самостійність Карпатської України. Президентом Карпатської України був обраний видатний українець, герой України отець Августин Волошин", - нагадав голова ВР.

Парубій наголосив, що тоді за короткий час українській владі в Карпатській Україні вдалося заснувати власні збройні сили - Карпатську Січ, головним комендантом якої став Дмитро Климпуш - дідусь віце-прем'єр-міністра України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе. "Коли мовчала Європа, бійці Карпатської України стали в боротьбі за незалежність України проти нацистських союзників", - зауважив голова ВР.

Також Парубій запросив оглянути в кулуарах Верховної Ради виставку "Срібна країна" до 80-ліття створення Карпатської України, яку підготувала Фундація імені Олега Ольжича.

Нагадаємо, що 80-річчя проголошення Карпатської України відзначається на державному рівні. Також із цієї нагоди сьогодні відбудуться урочистості на території Меморіального комплексу "Красне Поле", поблизу Хуста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook