ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Проблема Солотвинського солерудника може сягнути міждержавних масштабів

Керівництво Закарпаття взяло участь у відеоконференції із Міністерським комісаром МЗС Угорщини Іштваном Йоо, яка відбулася в Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді
Depo.
22 травня 2015 15:40
ФОТО: depo.ua
Проблема Солотвинського солерудника може сягнути міждержавних масштабів
Проблема Солотвинського солерудника може сягнути міждержавних масштабів

Головне питання: ситуація на Солотвинському солеруднику. Тут можливий вилив солоної води в Тису, що загрожує екологічною катастрофою на транскордонному рівні, повідомили Закарпаття.depo.ua у прес-службі облради.

Область клопоче перед урядом про першочергове виділення коштів для наукових досліджень ситуації. Ситуація визначено як надзвичайну. Карстові провалля й надалі утворюються на території Солотвинського солерудника. Може статися вилив солоної води з проваль в Тису. Місяць тому нове провалля утворилося і ніхто не знає, яка надалі буде ситуація. Може статися техногенна катастрофа.

Комісар МЗС Угорщини запропонував визначити, чим може допомогти Угорщина, щоби запобігти катастрофі. І які для цього потрібно фінансові ресурси. Державна служба з надзвичайних ситуацій Угорщини долучиться до вирішення проблеми. За його словами будуть залучені фахівці з інстанцій ЄС, які вивчатимуть ситуацію в Солотвині. Адже ця проблема актуальна для всього Дунайського регіону. 

Нагадаємо, що на консервацію Солотвинського солерудника необхідно близько 300 мільйонів гривень, яких Кабмін не дає.

Проблема Солотвинського солерудника може сягнути міждержавних масштабів - фото 1