Про здоров’я: Як і який їсти шоколад, щоб отримати максимальну користь для організму

Шоколад помилково вважається не надто корисним через високий вміст цукру. Проте вживання якісного шоколаду може принести організму чимало користі

Про здоров’я: Як і який їсти шоколад, що…

У складі звичного шоколаду, яким завалені полиці магазинів, крім власне цукру, присутні і інші добавки, що в сукупності може спричинити проблеми зі здоров'ям. Однак шоколад зовсім не такий поганий, як це може здатися. І вживання "правильного" шоколаду в помірній кількості, навпаки, корисне для здоров’я.

Йдеться про темний шоколад, тобто про такий, який містить не менше 70% какао. При цьому кількість шоколаду, що вживається в їжу, не повинна бути надмірною.

Щодо корисних властивостей шоколаду, то тут можна виділити велику кількість поживних речовин. Зокрема, темний шоколад містить клітковину, калій, кальцій, мідь і магній. Він містить і значну частину калорій та жиру, саме тому все ж краще пам'ятати про порції при його вживанні. Слід звертати увагу і на склад, оскільки часто в шоколад додають штучні інгредієнти і цукор.

"Правильний" шоколад допомагає підтримувати здоров'я серця. Пов'язано це з тим, що у ньому у великій кількості містяться антиоксиданти, які сприяють зниженню тиску і поліпшення кровообігу. Саме багатий вміст антиоксидантів – одна з основних характеристик темного шоколаду, що відрізняє його від молочного шоколаду - виду обробленого шоколаду, який містить молоко і доданий цукор. Тобто, чим більше в шоколаді міститься какао, тим більше в ньому антиоксидантів.

Шоколад стимулює роботу мозку і сприятливо діє на психічне здоров'я. Це багато в чому також обумовлено наявністю антиоксидантів.

Ще однією позитивною властивістю є здатність шоколаду знизити ризик діабету. Але тут важливо саме вживання темного шоколаду, оскільки тільки він допомагає відновити чутливість клітин до інсуліну – гормону, що відповідає за контроль рівня глюкози в крові у предіабетіків і діабетиків.

Шоколад також сприяє нормалізації травлення, підтримує здоров'я шкіри і знижує рівень поганого холестерину, одночасно підвищуючи рівень хорошого холестерину.

Читайте також: Про здоров’я: ТОП-7 продуктів, які допоможуть продовжити молодість

Про здоров’я: Які продукти варто їсти з обережністю, поки на вулиці спекотно

Про здоров’я: ТОП-5 продуктів, які допоможуть кинути палити

Про здоров’я: Вчені назвали ТОП-5 дуже калорійних продуктів, які життєво необхідні людині

Про здоров’я: Які симптоми вказують, що людині загрожує серцевий напад

Про здоров’я: ТОП-5 продуктів, які очищують і оновлюють печінку

Про здоров’я: Які симптоми вказують на хвороби серця

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"