Про здоров’я: ТОП-5 способів зміцнити свій імунітет

Стан імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя
 

Про здоров’я: ТОП-5 способів зміцнити св…

Імунна система – це власна система захисту організму від зовнішніх патогенів (вірусів, мікроорганізмів, грибів, паразитів) та внутрішніх "поломаних" клітин. Існує дві категорії імунного захисту – вроджений (загальний неспецифічний) та набутий (специфічний) проти конкретного виду патогенів, наприклад, антитіла проти вірусу кору.

Лише незначна кількість людей може похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від більшості захворювань. У більшості ж сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя. Існує кілька простих, але дієвих способів зміцнення імунітету. 

Харчування

Щоб захисні сили організму працювали на повну потужність, раціон має бути збалансованим. Тобто ключовим тут є не конкретні продукти в щоденному меню, а сама культура прийому їжі. По-перше, не пропускати основних прийомів їжі: сніданок, обід і вечеря мають бути завжди, а перекуси на ходу мусять відійти в минуле. По-друге, не відмовлятися від сезонних і місцевих продуктів. По-третє, скоротити вживання цукру, солі, алкоголю та споживати лише необхідну кількість калорій.

Включення великої кількості свіжих продуктів, багатих на антиоксиданти, допоможе зберегти здоров’я і підвищити імунітет. Антиоксиданти нейтралізують вільні радикали, знижують ризик серцево-судинних захворювань і раку. Джерелом антиоксидантів є цитрусові, ягоди, виноград, ківі, яблука, капуста, цибуля і шпинат.

Фізична активність та здоровий сон

Якщо поки у людини немає улюбленого виду спорту, треба достатньо гуляти на свіжому повітрі. Півгодинна прогулянка допоможе не лише підвищити імунітет, а й покращити роботу мозку, серцево-судинної системи. Крім того, щоденні прогулянки сприятимуть налагодженню сну і зменшенню стресу (стрес і нестача сну теж негативно впливають на загальний стан організму та імунітет зокрема).

Аби прогулянки були виключно корисними, варто подбати про теплий одяг та зручне взуття. Не треба забувайте про свіже повітря вдома і на роботі: обов’язково регулярно провітрювати приміщення.

Зменшення рівня стресу

Довготривалий стрес робить людину більш схильною до хвороб, починаючи від застуди і закінчуючи серйозними захворюваннями. Через хронічний стрес на тіло можуть впливати гормони, які негативно позначаються на імунітеті. Високий рівень стресу збільшує виробництво кортизолу, який пошкоджує імунні клітини. Тому навіть якщо у людини стресовий період, треба намагатися робити речі, які вона любить, і які приносять їй задоволення.

Вітамін D

Вітамін D, відомий як вітамін сонця, може суттєво підвищити імунітет. Нестача цього вітаміну пов’язана з сезонними застудами та грипом. Нестача цього вітаміну – доволі поширена проблема.

Здорова вага

Надмірна вага підвищує ризик розвитку діабету, раку і серцевих захворювань. Забагато жирових клітин викликають вивільнення прозапальних хімічних речовин в організмі, спричиняючи хронічне запалення. Воно може пошкодити тканини і призвести до слабкого імунітету. 

Збалансоване харчування і щоденні вправи покращують роботу серцево-судинної системи і зменшують ризик багатьох захворювань.

Читайте також: Про здоров’я: Які ознаки того, що людина їсть занадто багато цукру

Про здоров’я: ТОП-5 продуктів, які допоможуть кинути палити

Про здоров’я: Вчені назвали ТОП-5 дуже калорійних продуктів, які життєво необхідні людині

Що треба знати, аби красиво посміхатися: ТОП-10 продуктів, які псують колір зубів

Про здоров’я: Які симптоми вказують, що людині загрожує серцевий напад

Про здоров’я: ТОП-5 продуктів, які очищують і оновлюють печінку

Про здоров’я: Які продукти провокують безсоння і що робити при порушеннях сну



 



 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme